Częste jedzenie sprzyja dobremu metabolizmowi

Osoby jedzące często, ale o małej objętości posiłki mogą poszczycić się prawidłowym BMI i przemianą materii. Niezależnie czy chcesz schudnąć, masz Hashimoto lub musisz odżywiać się bezglutenowo, twoja dieta powinna opierać się... Czytaj dalej »

Zdrowa dieta z dostawą do domu

Troska o zdrowie przejawia się nie tylko w regularnych wizytach lekarskich czy ciepłym ubiorze w trakcie zimy, ale przede wszystkim w prawidłowo zbilansowanej diecie. Już od dawna wiadomo, że niedobory witamin i... Czytaj dalej »

Podjadanie między posiłkami – jak z tym walczyć?

Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy dobrze wiesz, jak ważna jest regularność posiłków oraz brak podjadania między nimi. Niestety to nie jest wbrew pozorom proste i dla wielu osób dieta właśnie przez podjadanie... Czytaj dalej »

Pokrzywa indyjska – jakie są jej właściwości?

Pokrzywa indyjska jest rośliną od wieków używaną w indyjskiej medycynie naturalnej, czyli ajuwerdyjskiej. Jej korzystny wpływ na zdrowie został potwierdzony w wielu badaniach na zwierzętach, a także badaniach klinicznych na niewielkich grupach... Czytaj dalej »

Chcę schudnąć! Dlaczego mi nie wychodzi?

Szacuje się, że co najmniej dwie trzecie dorosłych obecnie próbuje schudnąć lub zapobiec przyrostowi masy ciała. Patrząc na osoby w swoim otoczeniu mam wrażenie, że jest ich dwa razy więcej… Nawet szczupli... Czytaj dalej »

Czym charakteryzują się żele energetyczne?

Warto podkreślić, że obecnie jest dużo osób, które systematycznie uprawiają rozmaite aktywności fizyczne. Między innymi bardzo popularne w naszym kraju jest bieganie. Wśród takich osób nie brakuje ludzi, którzy systematycznie nabywają żele... Czytaj dalej »

Dieta pudełkowa – opcja dla każdego?

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w ciągłym biegu przez co brakuje często chwili na samodzielne przygotowywanie posiłków.   Z drugiej strony coraz więcej mówi się o tym, jak dobroczynny wpływ na... Czytaj dalej »

Kuracje oczyszczające organizm

Niezwykle modny detoks organizmu dotarł również do Polski. Czy warto z niego skorzystać? Jak wybrać mądry produkt i poprawić swoje zdrowie? Jeżeli jesteś osobą ze skłonnością do przeziębień, Twoja skóra jest sucha... Czytaj dalej »

Czym zastąpić cukier w codziennej diecie?

Każdy z nas lubi słodycze i nie umie bez z nich żyć. Poranna kawa czy herbata bez odrobiny cukru nie ma tego smaku, który pobudza i pozytywnie nastraja nas do całego dnia.... Czytaj dalej »

Jak wybierać wyciskarki do soków?

Dobre wyciskarki do soków to inwestycja, która może bardzo szybko przynieść nam tylko same korzyści.   Niemniej jednak wybór najlepszej wyciskarki do soków może spowodować zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest naprawdę... Czytaj dalej »