Dodatki do żywności

Przeciętny człowiek zjada ich rocznie około 2 kilogramów. Same w sobie nie są normalnie spożywane, lecz ich obecność w składzie jedzenia poprawia jego smak, zapach, wygląd czy przedłuża trwałość. Dodatki do żywności... Czytaj dalej »

Nowość – Bakoma Kefir BIO

Bakoma Kefir BIO to napój mleczny przygotowany jedynie z najwyższej jakości ekologicznego mleka i autentycznych żywych kultur bakterii kefirowych. Jest to produkt  zawierający bakterie przyjazne dla jelit. Kefir BIO poprawia również trawienie.... Czytaj dalej »

Podejście mindfulness w procesie diagnostyki i terapii

Uważne słuchanie, całkowite otwarcie na pacjenta, bycie nierozporosznym i ześrodkowanie uwagi na chorym to kluczowe wartości w procesie leczenia. Podejście mindfulness nie tylko wpływa na jakość relacji pacjent-lekarz, ale też warunkuje skuteczność... Czytaj dalej »

Jak wybrać dobrą wyciskarkę do soków

Wyciskarka do soków to urządzenie, w którym technologia pozyskiwania soku w dużym stopniu różni się od techniki pracy typowej sokowirówki. Miąższ owocu jest odciskany na zasadzie miażdżenia przy niewielkich obrotach, a nie... Czytaj dalej »

Essentiale Forte – ulga dla wątroby

Biorąc pod uwagę niezdrowy tryb życia, który prowadzony jest przez większość młodych ludzi, nic dziwnego, że coraz częściej można słyszeć o dolegliwościach wątroby. Oczywiście można powiedzieć, że kiedyś ludzie pili więcej alkoholu... Czytaj dalej »

Różnorodność działań kampanii „Rzeczywistość zaskakuje. Nie daj się zaskoczyć – zrób kolonoskopię”

W styczniu 2018 roku rozpoczęła się trzyletnia kampania promocyjno-informacyjna dotycząca profilaktyki raka jelita grubego, skierowana do mieszkańców województwa pomorskiego. W tym czasie zrealizowano wiele działań, dzięki którym wzrosła świadomość mieszkańców Pomorza na... Czytaj dalej »

Nowość – MEN shake proteinowy

Bakoma wprowadza na rynek nowy produkt adresowany do mężczyzn. MEN shake proteinowy to produkt wysokobiałkowy, produkowany bez dodatku cukru. Białko, odgrywające ważną rolę w diecie każdego mężczyzny, pomaga w utrzymaniu odpowiedniej masy... Czytaj dalej »

Co to jest Darsonval?

Darsonval jest to innowacyjne urządzenie, które emituje prądy d’Arsonvala. Produkt znalazła zastosowanie w kosmetyce, bo działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie i pomaga w walce z trądzikiem. Jak się okazuje taki zabieg można wykonać przy... Czytaj dalej »

Czy warto jeść chleb?

Moda na zdrowe odżywianie nie przemija, a wręcz przeciwnie nabiera na sile. Ludzie coraz uważniej zwracają uwagę na to, co jedzą, starając się unikać pustych kalorii. Dotyczy to również chleba. Dość często... Czytaj dalej »

Mezoterapia igłowa – skuteczny sposób na poprawę kondycji cery

W drogeriach można znaleźć szeroką gamę różnych kosmetyków. Gdy jednak liczy się skuteczny efekt, warto działać od wewnątrz. Kosmetyki taki jak kremy, maseczki czy serum działają na zewnętrzną warstwę skóry, czyli na... Czytaj dalej »