Każdy marzy o szczupłym brzuchu i pięknie wyrzeźbionych jego mięśniach. Taki brzuch może zagwarantować nam pewność siebie i brak skrępowania pokazując się na plaży lub na basenie. Aby to osiągnąć niezwykle ważny jest dobór odpowiedniej diety, a także ćwiczeń. A6W czyli tzw. Aerobiczna 6 Weidera jest doskonałym zestawem ćwiczeń, który pomaga uzyskać tzw. sześciopak na brzuchu.

Efekty Ćwiczeń A6W

A6W pomaga spalać zalegającą tkankę tłuszczową, a także w widoczny sposób kształtować mięśnie. To sześć aerobowych ćwiczeń pomagających w krótkim czasie osiągnąć maksymalne rezultaty. To trudne i wymagające systematyczności ćwiczenia, ale pierwsze efekty są widoczne już nawet po 2 tygodniach od momentu rozpoczęcia ćwiczeń. Program nadaje się dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu brzucha, lecz także dla tych, którzy chcą pozbyć się „oponki” i zbędnych kilogramów. Dzięki Aerobicznej 6 Weidera możemy uzyskać wygląd brzucha, o jakim od zawsze marzyliśmy.

Opis Ćwiczeń

Aerobicznej 6 Weidera, jak sama nazwa wskazuje składa się z sześciu ćwiczeń w jednej serii. Ćwiczenia wykonuje się je jedno po drugim, bez przerw na rozluźnienie mięśni. Najbardziej istotne jest to, aby zatrzymać dany ruch na trzy sekundy w momencie największego naprężenia mięśni brzucha. Należy także pamiętać, że wszystkie z ćwiczeń powinno się wykonywać na płaskim podłożu. Jedną z największych zalet tej metody ćwiczeń jest to, że można ćwiczyć w domu i nie trzeba żadnego specjalistycznego sprzętu.

Jedna seria składa się z sześciu, następujących bezpośrednio po sobie ćwiczeń:

  1. Kładziemy się na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnosimy na zmianę raz jedną, raz drugą nogę pamiętając o zachowaniu kąta 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas podnoszeń, unosimy jednocześnie barki bez odrywania tułowia od podłoża. To moment największego napięcia mięśni, więc wytrzymujemy w takiej pozycji około 3 sekundy. Jeśli to nam pomoże, można objąć kolana dłońmi, lecz nie przytrzymujmy ich zbyt mocno.
  1. Jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Ponownie kładziemy się na płaskim podłożu, lecz w tym wypadku unosimy jednocześnie obie nogi pamiętając o odpowiednim kącie nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymujemy w takiej pozycji 3 sekundy podczas których zachowane jest maksymalnie napięcie mięśniowe.
  1. Ponownie jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Różnica polega na tym, że rąk nie trzymamy wzdłuż tułowia, a splatamy je na karku. Pamiętajmy o utrzymaniu pozycji maksymalnego napięcia mięśni przez 3 sekundy.
  1. To połączenie ćwiczenia numer 2 i 3. Polega na podnoszeniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i utrzymaniu w pozycji napięcia mięśniowego przez około 3 sekundy.
  1. Zaplatamy ręce na karku i unosimy klatkę piersiową. Podobnie jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnosimy raz jedną, raz drugą nogę, z tym że nie zatrzymujemy ich w momencie największego napięcia mięśni, a wykonujemy ruch przypominający rowerek (nożyce) zmieniając nogi 5 do 15 razy.
  1. Unosimy część barkową tułowia, jednocześnie podnosząc obie nogi. Utrzymujemy taką pozycję przez 3 sekundy.

Ważne jest żeby w okresie wykonywania Aerobicznej 6 Waidera wzmacniać także mięśnie grzbietu, zwłaszcza mięśnie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, w celu utrzymania prawidłowej równowagi mięśniowej.

Program A6W

Program powinien trwać sześć tygodni, w czasie których trzeba ćwiczyć codziennie. Każdego dnia ćwiczenia nie powinny przekraczać  40 minut.

Dzień 1: jedna seria po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu.

Dni 2, 3: dwie serie po 6 powtórzeń w każdym ćwiczeniu.

Dni 4-6: trzy serie po 6 powtórzeń

Dni 7-10: trzy serie po 8 powtórzeń

Dni 11-14: trzy serie po 10 powtórzeń

Dni 15-18: trzy serie po 12 powtórzeń

Dni 19-22: trzy serie po 14 powtórzeń

Dni 23-26: trzy serie po 16 powtórzeń

Dni 27-30: trzy serie po 18 powtórzeń

Dni 31-34: trzy serie po 20 powtórzeń

Dni 35-38: trzy serie po 22 powtórzenia

Dni 39-42: trzy serie po 24 powtórzenia

 

Poniżej przedstawiam tabelkę z programem i ćwiczeniami:

Aerobiczna 6 Weidera – Sposób Na Płaski Brzuch 1

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj