Borówki Chandler
Borówki Chandler

Spośród dostępnych na rynku odmian, borówka Chandler wyróżnia się jednymi z największych, soczystych owoców, które można zbierać od końca lipca aż do końca września. Krzew dorasta nawet do półtora metra, a jego uprawa nie jest szczególnie wymagająca. Borówka Chandler preferuje słoneczne stanowiska o żyznej, lekko kwaśnej glebie. To świetny wybór zarówno do uprawy przemysłowej, jak i do przydomowego ogródka.

Charakterystyka krzewu

Borówka amerykańska typu Chandler dorasta do 1,5 metra wysokości. Krzew ma dość symetryczny pokrój, charakteryzuje się gęstymi i rozłożystymi gałęziami. Okres owocowania jest nierównomierny i rozłożony w czasie nawet na przestrzeni 6 tygodni. To zapewnia optymalny czas na zbiory, które mogą odbywać się od początku lata aż do wczesnej jesieni. Aby zapewnić jak najbogatsze zbiory, warto zadbać o glebę o odpowiednim poziomie pH, nawilżenie, a także dobry dostęp do słońca i osłonięcie od wiatru. Borówka amerykańska typu Chandler nie jest jednak szczególnie wymagająca w uprawie, dlatego sprawdzi się również dla początkujących ogrodników, którzy chcieliby szybko zobaczyć pierwsze efekty swojej pracy.

Soczyste i smaczne owoce

Z jednego dorosłego krzewu przy korzystnych warunkach można uzbierać nawet 8 kilogramów soczystych owoców. Borówki są duże (nawet do 2,5 cm średnicy), o równomiernym symetrycznym kształcie. Mają nasycony niebieski kolor skórki oraz słodki miąższ w kolorze jasnej zieleni. Mają przyjemny, słodkawy smak. Borówki Chandler są powszechnie lubiane – można spożywać je na surowo w formie świeżych owoców, doskonale sprawdzą się też w przetworach (dżemach, powidłach itp.), ciastach. Owoce dobrze znoszą transport, mrożenie, dzięki czemu są chętnie wykorzystywane przez rolników przemysłowych.

Borówka Chandler – uprawa

Oferujemy krzewy w doniczkach, jednak do uzyskania optymalnych zbiorów roślina wymaga przesadzenia w towarzystwie innych upraw oraz zapylenia. Borówka amerykańska typu Chandler jest dość dobrze odporna na mrozy – jej wartość graniczna to nawet -28 stopni Celsjusza. Krzew preferuje wilgotną, żyzną glebę, przepuszczalną o odczynie kwaśnym. Odmiana lubi miejsca dobrze nasłonecznione, lecz osłonięte od wiatru. Choć borówka będzie owocować posadzona samodzielnie, to można liczyć na lepsze zbiory po zapyleniu. Odmiana daje dobre efekty z pomocą pyłku od odmian takich jak Bluecrop, Bluegold, Nelson oraz Blueray. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się także z innymi krzewami owocowymi dostępnymi na stronie naszego sklepu internetowego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here