Jednym z typowo męskich problemów podczas zbliżenia intymnego jest kłopot z wytryskiem. Zazwyczaj kojarzy się on z przedwczesnym finałem zabawy, tymczasem wielu mężczyzn mierzy się z odwrotnym kłopotem, jakim jest niemożność osiągnięcia ejakulacji w trakcie stosunku. Jest to problem, który może uniemożliwić osiągnięcie pożądanej przyjemności w trakcie seksu, sprawiając, że jedynym sposobem na osiągnięcie orgazmu jest samogwałt. Skąd może brać się niemożność osiągnięcia wytrysku w trakcie zbliżenia z partnerką? Poniżej kilka słów na temat najczęstszych przyczyny występowania problemu oraz jego rozwiązania.

Brak wytrysku – możliwe powody

Powodów problemów z osiągnięciem wytrysku jest wiele i mogą one wynikać z czynników fizycznym, psychicznych, jak również ich kombinacji. Przyjrzyjmy się zatem najpowszechniejszym z nich, do których należą przede wszystkim:
– przyzwyczajenie do masturbacji (chyba najpowszechniejszy z powodów; o ile zarówno stosunek, jak i masturbacja mogą doprowadzić do orgazmu, tak droga do jego osiągnięcia jest zupełnie inna. Masturbacja zazwyczaj wiąże się z mocnym ściskaniem penisa rękom, natomiast ocierający się o wnętrze pochwy członek otrzymuje nieco delikatniejsze bodźce),
– stres (spowodowany zarówno kwestiami związanymi z samym stosunkiem seksualnym – obawa o spowodowanie ciąży lub niemożność dania satysfakcji partnerce i sobie – jak i kłopotami w życiu prywatnym lub zawodowym),
– czynniki somatyczne (cukrzyca, stwardnienie rozsiane, przerost prostaty, choroba Parkinsona, kłopoty z układem krążenia).
Jak widać, ciężko wskazać jedną, najpowszechniejszą przyczynę, z powodu której mężczyźni mogą mieć problemy z osiągnięciem orgazmu i wytrysku podczas stosunku.

Zmiana wieloletnich nawyków

Masturbacja sama w sobie nie jest oczywiście niczym złym. Problemem jest głównie sam sposób, w jaki zazwyczaj odbywa się ona u mężczyzn, gdyż nie ma zbyt wiele wspólnego z bodźcami, jakie pobudzają członka podczas klasycznej penetracji. Uścisk, którego uczą się mężczyźni odkrywając swoją seksualność w wieku nastoletnim, sprawia, że członek przyzwyczaja się do tego, że do satysfakcji potrzebuje ciasnego chwytu. Bardzo często trwa to przez wiele lat, dlatego trzeba poświęcić trochę czasu, by zmienić nawyki. Można to osiągnąć, zmieniając sposób masturbacji. Najlepiej jest masturbować się tylko wtedy, gdy członek rzeczywiście znajduje się w stanie erekcji jeszcze przed rozpoczęciem masturbacji i robić to w sposób bardziej delikatny i powolny niż wcześniej. Jeśli chodzi o radzenie sobie z tym problemem, nie da się ukryć, że mężczyźni będący w stałych związkach, w których nie ma problemów z komunikacją, mają łatwiej. Zawsze należy porozmawiać szczerze z partnerką o swoim problemie i poprosić ją o pewną dozę cierpliwości. Dzięki temu można pozbyć się stresu, wiedząc, że partnerka jest w stanie zaakceptować sytuację i cierpliwie poczekać na jej rozwiązanie.

Czasami na przyjemność trzeba zapracować

Brak możliwości osiągnięcia wytrysku w trakcie stosunku to poważny problem, który dotyka bardzo wielu mężczyzn. Jak widać, jego przyczyny są bardzo różnorodne i poradzenia sobie z każdą z nich wymaga czasu. Jednak zdecydowanie warto zająć się tym problemem, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć pełną satysfakcję ze zbliżenia. Oczywiście ciężko tutaj wskazać sposób na leczenie całego szeregu chorób somatycznych, które zostały wymienione powyżej. Natomiast można przyjrzeć się problemowi przyzwyczajenia do masturbacji oraz stresowi da się zaradzić, a z uwarunkowaniami biologicznymi lepiej udać się do odpowiedniego lekarza.

Artykuł ten powstał dzięki współpracy merytorycznej ze sklepem Lareina24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj