Darsonval jest to innowacyjne urządzenie, które emituje prądy d’Arsonvala. Produkt znalazła zastosowanie w kosmetyce, bo działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie i pomaga w walce z trądzikiem. Jak się okazuje taki zabieg można wykonać przy pomocy kompaktowej wersji urządzenia.

Darsonval – charakterystyka

Jak już wspomniano działanie urządzenia bazuje na emisji prądów d’Arsonvala. Mają one częstotliwość wahającą się między 300 a 500 kHz. Mimo wysokich wartości prądów, produkt nie podrażnia skóry, bo nie pobudza mięśni. Właściwe korzystanie z urządzenia daje widoczne rezultaty w niwelowaniu trądziku i opryszczki. Zabiegi z użyciem dersonvala wykonują specjaliści w gabinetach kosmetycznych. W ostatnim czasie jednak wzrosła popularność tego produktu i wiele osób decyduje się na jego zakup do użytkowania domowego.

Darsonval – sposób działania

Produkt działa bakteriobójczo, przeciwgrzybicznie i przyspiesza regenerację naskórka. Poza tym, może on być stosowany nie tylko na skórę, ale także na włosy. Regularne użytkowanie urządzenia stymuluje porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Skutki użycia darsonvalu są widoczne już po pierwszej sesji. Skóra jest oczyszczona i dotleniona. Wyróżnia się kilka modeli urządzenia, które wyposażone jest w łyżeczkę, grzebień, grzybek, albo łezkę. Wiele wersji umożliwia również regulowanie natężenia prądu. Użycie produktu jest bezbolesne. Przy zetknięciu skóry z pelotą powstaje iskra, dlatego pacjent może odczuć ewentualne mrowienie, albo delikatne szczypanie. Podczas zabiegu wyczuwalny jest również ozon, który dezynfekuje i tonizuje skórę. Podczas sesji zostają rozszerzone i dotlenione naczynia krwionośne, co skutkuje lepszym wchłanianiem kosmetyków przez skórę. W związku z tym, po zabiegu warto nałożyć preparaty przeciwtrądzikowe, albo inne, w zależności od pożądanego przez nas działania. Darnsonval redukuje również widoczne zmarszczki, pobudza regenerację skóry i hamuje wydzielanie sebum.

Przeciwwskazania

Z racji tego, że podczas zabiegu dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, odradza się stosowanie darsonvalu osobom z cerą naczynkową. Ponad to, sesji nie mogą się poddać osoby z chorobami serca, astmą, gorączką i epilepsją. Zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i osób posiadających w ciele metalowe implanty. Dodatkowo, działanie urządzenia negatywnie wpływa na skórę z trądzikiem różowatym.

Zobacz również:  Dodatki do żywności

Jak widać, darsonval ma wiele zalet, a jego regularne stosowanie przynosi zadowalające efekty. Koszt zabiegu w gabinecie kosmetycznym to około 25-40 zł. Nie mniej jednak wiele osób decyduje się na zakup własnego sprzętu. Nabycie tego produktu to inwestycja, która przy regularnym użytkowaniu zwróci się w mgnieniu oka. Dodatkowym atutem zabiegu jest to, że nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, by wykonać go samodzielnie. Fakt ten sprawia, że osoby zabiegane, nie mające czasu na wizyty u specjalisty mogą z powodzeniem wykonać go w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here