Co warto sprawdzić przed pierwszym zabiegiem endermologii?

0
11410
Nie bez powodu tak wiele osób rozpoczyna obecnie kurację wyszczuplającą, która polega głównie na masażu podciśnieniowym. Endermologia LPG, bo o tym zabiegu mowa, pozwala osiągnąć zadowalające efekty, a jednocześnie nie grozi żadnymi skutkami ubocznymi oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przystąpienie do tej kuracji wymaga jednak systematyczności i przestrzegania programu terapii odchudzająco-modelującej.

Biorąc pod uwagę popularność różnych zabiegów odchudzających i modelujących, które są obecnie oferowane w salonach urody i gabinetach medycyny estetycznej, endermologię powinno się uznać za jedną z najczęściej wybieranych kuracji tego typu. W pewnym uproszczeniu można też napisać, że wspomniana metoda wykorzystuje bardzo korzystny wpływ masażu na nasz organizm. W tym przypadku kluczowe jest jednak działanie specjalistycznej aparatury LPG. To właśnie ona pozwala na wykonanie masażu podciśnieniowego wybranych partii ciała, a tym samym – osiągnięcie satysfakcjonujących efektów w stosunkowo krótkim czasie.

Jakie są wskazania do masażu podciśnieniowego?

Endermologia LPG to kuracja o bardzo szerokim zastosowaniu. Wbrew pozorom, wykonuje się ją nie tylko w celu zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, pośladków lub ud. Masaż podciśnieniowy pozwala również na zniwelowanie nieestetycznego cellulitu czy nawet rozjaśnienie i spłycenie blizn oraz rozstępów. Wszystko dzięki temu, że endermologia zarówno modeluje obszar zabiegowy i przyspiesza przemianę materii, jak i poprawia krążenie krwi i limfy. Co więcej, wykonanie takiego zabiegu skutkuje pobudzeniem fibroblastów do wytwarzania kolagenu i elastyny.

Wszystkie te czynniki mają niebagatelne znaczenie w walce z różnymi niedoskonałościami ciała i skóry. A warto też podkreślić, że w przypadku endermologii LPG procedura zabiegowa wyklucza jakąkolwiek inwazyjność. Masaż podciśnieniowy jest nawet przeprowadzany w jednoczęściowym kostiumie ochronnym. Tego typu strój gwarantuje zabezpieczenie przed ewentualnym szczypaniem lub zaciąganiem włosków.

Co pomaga w spotęgowaniu rezultatów?

Jak przy wielu innych zabiegach gabinetowych, endermologia LPG z pewnością wymaga systematyczności. Osoba przystępująca do terapii powinna przestrzegać programu kuracji, czyli m.in. liczby spotkań oraz częstotliwości ich odbywania. Zbyt długie przerwy pomiędzy kolejnymi zabiegami mogą po prostu zmniejszyć efekty końcowe masażu podciśnieniowego. A endermologię LPG trzeba wykonywać nawet co 2-3 dni. Poza tym, taka kuracja wyszczuplająco-modelująca składa się zazwyczaj z około 10-20 spotkań w gabinecie. Ostateczna liczba wizyt będzie jednak zależała zarówno od rodzaju redukowanych niedoskonałości czy poziomu ich zaawansowania, jak i postępowania osoby, która korzysta z terapii. Duże znaczenie ma bowiem zdrowy i aktywny tryb życia. Na rezultaty kuracji wpłynie pozytywnie nie tylko przestrzeganie lekkostrawnej diety, ale też regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych – na siłowni lub nawet w warunkach domowych.

Skuteczny zabieg bez efektów ubocznych

Niewiele przeciwwskazań do endermologii LPG mówi samo za siebie. Ta kuracja gabinetowa wyróżnia się nie tylko tym, że jest skuteczna, w pełni bezinwazyjna i bezbolesna. Masaż podciśnieniowy nie powoduje również żadnych skutków ubocznych. Ze względu na lepsze ukrwienie obszaru zabiegowego, bezpośrednio po wizycie w gabinecie mogą wystąpić delikatne zaczerwienienia. Jest to jednak naturalna reakcja organizmu, która zresztą szybko ustępuje (nawet po kilkudziesięciu minutach). Ponadto, u osób ze skłonnością do powstawania siniaków mogą pojawić się drobne zmiany tego typu. Przy wykonywaniu kolejnych zabiegów endermologii będzie ich jednak zdecydowanie mniej (o ile w ogóle wystąpią). Masaż podciśnieniowy przyczynia się bowiem także do poprawienia bariery ochronnej skóry, a konkretnie – do zwiększenia odporności na powstawanie siniaków.

Co warto sprawdzić przed pierwszym zabiegiem endermologii? 1

W niektórych przypadkach nie da się jednak wykonać endermologii LPG. Istotnymi przeciwwskazaniami do tej kuracji są m.in. nowotwory i ostre stany chorobowe, świeże blizny po zabiegach chirurgicznych, bolesne żylaki, przepuklina brzuszna czy naczyniaki. Ponadto, masażu podciśnieniowego nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią, jak również u osób przyjmujących antykoagulanty.

Tekst opracowany na podstawie materiałów udostępnionych przez Qclinique.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj