irygator

Coraz więcej osób uzupełnia swój zestaw do higieny jamy ustnej o irygator. To urządzenie, które daje jego posiadaczom wiele korzyści. Przede wszystkim bardzo skutecznie usuwa płytkę nazębną i stanowi świetne uzupełnienie codziennego, starannego szczotkowania zębów. Co to jest irygator? Jak z niego prawidłowo korzystać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Irygator – dla kogo jest przeznaczony?

Tak naprawdę z irygatora może korzystać każdy. To urządzenie, które sprawdzi się w codziennej higienie jamy ustnej u osób w pełni zdrowych, jak i u tych, borykających się z różnorodnymi przypadłościami zębów i dziąseł. Szczególnie dedykowany jest jednak tym, którzy z jakiegoś powodu nie mogą dokładnie umyć zębów, korzystając z tradycyjnej szczoteczki. Ta bowiem nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich zakamarków. Irygator sprawdzi się zatem między innymi u osób, posiadających aparat ortodontyczny, implanty, mosty oraz korony. Urządzenie dokładnie wyczyści przestrzenie międzyzębowe i nie dopuści do dyskomfortu i podrażnienia, spowodowanego zalegającym tam jedzeniem. Irygator dobrze też zahartuje dziąsła, dzięki czemu zmniejszy problem krwawienia, z którym dzisiaj boryka się wiele osób.

Co to jest irygator?

No ale tak właściwie to co to jest irygator? To urządzenie, które trochę przypomina szczoteczkę elektryczną lub soniczną z dodatkowym zbiornikiem. Bazą irygatora jest bowiem niewielkie „pudełko”, w którym mieści się zbiornik na wodę lub specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej, miejsce do przechowywania końcówek do irygatora, regulacja ciśnienia, włącznik i źródło zasilania. To „pudełko” posiada też uchwyt na końcówkę irygatora, która powiązana jest z nim przewodem. Irygator działa w ten sposób, iż pobiera wodę i następnie pod ciśnieniem wtłacza ją w przestrzenie międzyzębowe. Oczywiście większość modeli umożliwia regulację ciśnienia, aby było ono odpowiednie do potrzeb i warunków użytkownika.

Jaki irygator wybrać?

Skoro już odpowiedzieliśmy na pytanie – co to jest irygator – należałoby również wskazać, jak wybrać najlepszy model. Stomatolodzy polecają w szczególności wersje stacjonarne i bezprzewodowe. Można je bowiem umieścić w dowolnym miejscu w łazience, bez konieczności stałego podłączania prądu. Taki irygator posiada pojemny zbiornik na wodę, końcówkę z praktyczną i wygodną rączką, przewód doprowadzający płyn o dobrej przepustowości, a nadto miejsce do przechowywania końcówek, komfortowy włącznik oraz regulator ciśnienia. Do zestawu dołączony jest też przewód zasilający. Raz na jakiś czas urządzenie trzeba bowiem doładować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj