bieganie w bluzie po parku

Zakupy ubrań na trening to bardziej złożona sprawa. Jeśli chcesz lub uprawiasz sport zawodowo ubrania muszą być najwyższej jakości. Prosta bluza ze sklepu może nie spełniać twoich oczekiwań. Dlatego z pomocą przychodzą Ci nasze lifehacki.

Materiał – często zapomniana sprawa

Produkcja bluzy z motywem sportowym nie jest skomplikowana. W latach 90. wiele bluz zaliczało się do grona sportowych. Jednakże daleko im było do prawdziwego statusu bluzy treningowej. W dzisiejszym świecie nie brakuje podróbek znanych marek tj. adidas. Dlatego warto mieć oczy szeroko otwarte i kupować produkty od znanych sprzedawców.

W profesjonalnych sklepach sportowych odnajdziemy odzież wykonaną z poliestru. Czy w tym przypadku musimy z niej rezygnować? Absolutnie nie. Sportowe bluzy treningowe wykonane z poliestru są naprawdę funkcjonalne. Jako odzież wierzchnia skutecznie zabezpieczą sportowca przed zimnej na zewnątrz. Poliester jest odporny na zagniecenia. Udzielając wywiadu po treningu czy w trakcie meczu sportowiec będzie wyglądał schludnie. Materiał ten jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, bardzo rzadko ulega rozdarciu. Z uwagi na mocne szwy bluza treningowa nie ulega rozpruciu (nawet podczas prania).

Przy zakupie ubrań z poliestru warto pamiętać o kilka zasadach:

  • Materiał powinien być lekki. Zbyt grupy może zapobiegać odprowadzaniu wilgoci.
  • Poliester ma być elastyczny. Podczas treningu materiał ma swobodnie dostosowywać się do ruchów naszego ciała. Można to sprawdzić na metce. Jeśli do poliestru dodano elastan mamy pewność o rozciągliwości materiału.

Troska o matkę ziemię

W dzisiejszym świecie dużo mówi się o ochronie środowiska. Recykling nie jest tylko modą samą w sobie. To realne działania, które mogą zmniejszać produkcję śmieci. Kupując bluzy treningowe warto zwracać uwagę na pochodzenie materiału. Najlepszym wyborem są ubrania wierzchnie z odzysku. Dzięki takim działaniom możemy realnie zmniejszyć produkcje odpadów. Jest to realny plus dla matki ziemi, kiedy weźmiemy pod uwagę zapotrzebowanie na produkcję ubrań z tworzyw sztucznych. Do ich wyprodukowania potrzebujemy ogromnych zasobów wody i spalin.

Dodatkowe materiały i technologie

Profesjonalna odzież sportowa zawiera wiele udogodnień. Dzięki nim możemy liczyć na lepszą wentylacje, ochronę przeciwdeszczową czy termiczną. Sportowe bluzy treningowe mogą zawierać przewiewne siatki do odprowadzania wilgoci z najbardziej wrażliwych miejsc tj. pachy. Odzież wierzchnia może posiadać elementy odblaskowe np. wzdłuż ramion.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj