Obecnie internet jest głównym źródłem informacji. Dostarcza bieżących wiadomości na tematy wydarzeń w świecie i w naszym kraju, stanowi swego rodzaju poradnik dla osób poszukujących prawdziwej i rzetelnej wiedzy na tematy z różnych dziedzin życia.

Tutaj również się kształcimy i uczestniczymy w kursach doszkalających oraz podnoszących nasze kwalifikacje zawodowe. Można powiedzieć, że cybernetyczny świat zawładną wieloma obszarami naszego życia.

Niemniej jednak informacje, które poszukujemy na dany temat, często bywają sprzeczne. Jedni piszą, że kawa jest zdrowa oraz pobudzająca i powinna być pita codziennie rano, drudzy znów udowadniają, że jest to napój uzależniający, który ma szkodliwe działanie na nasz organizm podobnie jak papierosy i alkohol. Pojawia się pytanie, którym wiadomościom tak naprawdę wierzyć ?

Gdzie znaleźć rzetelne i sprawdzone źródło informacji

Portal Mózgi.pl to inicjatywa społeczno-edukacyjna, której zadaniem jest selekcjonowanie i dostarczanie wiedzy oraz informacji opartych na sprawdzonych źródłach. Na naszej stronie zamieszczamy artykuły, które są potwierdzone rzetelnymi badaniami. Obalamy mity, zbieramy wiedzę, a tym samym tworzymy przestrzeń, w której każdy może proponować tematy, wokół których jest wiele niejasności. Następnie je dokładnie badamy i podajemy prawdziwą wiedzę, opartą na faktach, a nie frazesach i domniemaniach, których zdecydowana większość jest w internecie. W miarę możliwości je również aktualizujemy.

Pomysł na samą stroną Mózgi.pl powstał ze względu na specyfikę naszych czasów. Obecnie większość informacji w postaci artykułów w Internecie nie niesie żadnego wartościowego przekazu. Zazwyczaj są to powierzchowne i ładnie brzmiące teksty, które mają na celu odpowiednio wy pozycjonować daną stronę. Drugi rodzaj relacji to są często artykuły sponsorowane pisane pod opinię lub potrzebę danej osoby, lub firmy. I tak na przykład dystrybutor kawy zleca artykuły na temat dobroczynnego wpływu na zdrowie tego napoju, zaś konkurencja robi tzw. kontrofensywę. Internauci często nie są świadomi tego, że informacje, które wyczytają w Internecie, służą jedynie do przyciągnięcia uwagi potencjalnego klienta i odbiorcy, a tym samym nie mają nic wspólnego z prawdą. Często mają wywołać dobre skojarzenia, emocje, aby osiągnąć pożądany cel. Na tym właśnie polega strategia marketingu internetowego.

Zobacz również:  Skuteczne zabiegi odmładzające w medycynie estetycznej

Dlatego w mętliku sprzecznych informacji w internecie trudno uchwycić rzetelną prawdę i znaleźć wartościową, przydatną nam wiedzę.

Czym charakteryzuje się portal Mózgi.pl

Podajemy informacje poparte niezależnymi badaniami naukowymi oraz ich źródło. Sami zbieramy wiedzę, dzięki której każdy znajdzie obszerne odpowiedzi na nurtujące go pytania. Informacje zawarte na portalu są aktualizowane w miarę pojawienia się nowych faktów i badań. Do naszej pracy zrzeszamy wielu internautów i internautek, którzy przyczyniają się do budowania wartościowej wiedzy na naszym portalu. Dostarczają nam dodatkowych sprawdzonych informacji w komentarzach oraz sami zgłaszają interesujące tematy, tym samym są bezpośrednimi współrealizatorami wielu naszych artykułów.

Jak niezależny portal cenimy sobie obiektywizm i nie promujemy firm ani koncernów. Sam serwis funkcjonuje z datków internautów, zbiórek pieniędzy i środków własnych.

Dzięki temu stworzyliśmy dynamicznie rozwijające się źródło informacji na miarę Wikipedii, skupione na problematyce dnia codziennego. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi publikacjami portalu Mózgi.pl i do uczestnictwa w naszym projekcie, którego celem jest dostarczanie prawdziwych i sprawdzonych informacji, opartych na badaniach naukowych i faktach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here