Jak wybrać dobrą wyciskarkę do soków

0
34757

Wyciskarka do soków to urządzenie, w którym technologia pozyskiwania soku w dużym stopniu różni się od techniki pracy typowej sokowirówki. Miąższ owocu jest odciskany na zasadzie miażdżenia przy niewielkich obrotach, a nie odwirowywany przy szybkim wirowaniu, jak to ma miejsce w klasycznych sokowirówkach.


Dlaczego wyciskarki są coraz bardziej popularne

Zasada działania tego urządzenia nieco przypomina ręczne wyciskanie np. soku z cytrusów na grzybku. Obecnie wyciskarki do soków zaczynają być coraz bardziej popularne w naszych domach, a tym samym wypierają sokowirówki. Dlaczego ? Otóż ze względu na właściwości odżywcze produktów finalnych, jakie otrzymujemy za pomocą wyciskarki. W takcie procesu wolnoobrotowego wyciskania soku z owoców lub warzyw nie tracimy wielu cennych witamin, składników mineralnych i enzymów, co ma miejsce przy ich szybkim odwirowywaniu (jak w sokowirówkach).

Soki wyciskane są bogate w witaminy, składniki odżywcze i żywe enzymy. W trakcie wyciskania miażdżone są struktury komórkowe owocu lub warzywa, a ich zawartość uwalnia się do soku. Tego typu sok jest bardziej wartościowy, smaczniejszy oraz dłużej zachowuje świeżość. Wyciskarka pozwala wycisnąć znacznie więcej surowca odżywczego owocu czy warzywa niż klasyczna sokowirówka. Picie soków z wyciskarek jest szczególnie zalecane przy wielu dietach i kuracjach leczniczych. Osoby prowadzący zdrowy tryb życia i dbające o własne zdrowie również powinny posiadać wyciskarkę do soków w swoim domu.

Czym kierować się przy wyborze wyciskarki do soków

Otóż wybór nie jest łatwy. Pomimo że urządzenia dopiero od kilku lat goszczą na naszym rynku, to mamy już wiele ich ofert. I jak tu wybrać dobrą ? A każde urządzenie spełnia swoją podstawową funkcję, czyli wyciska sok. Kwestia jest tylko jakości tego soku. A więc na co zwrócić uwagę ? Liczy się efektywność i uzyskany efekt (ilość uzyskanego surowca z owocu). Poza tym ważny jest też czas wyciskania oraz rodzaj wyciskanych warzyw i owoców. Dlatego, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, odpowiedz sobie na następujące pytania.

  1. Z czego masz zamiar wyciskać sok ?
    2. Jak często będziesz korzystał z urządzenia ?
    3. Jaki rodzaj soku ci odpowiada ?
    4. Ile soku zamierzasz wyciskać ?

Kiedy znasz już odpowiedzi na to pytanie, warto zajrzeć na stronę ranking wyciskarek do soków. Tam znajdziesz te najbardziej popularne modele wyciskarek na rynku oraz ich parametry i możliwości. Ponadto podpowiemy ci, które urządzenia cieszą się dobrymi opiniami klientów. Na stronie 1Rblog.pl znajdziecie również recenzje na temat niektórych modeli wyciskarek, przetestowanych przez nasz portal oraz ceny prezentowanych urządzeń. Dzielimy się z wami wiedzą niezbędną do zakupu odpowiedniego urządzenia, które będzie służyło wam przez wiele lat i dawało wam soki bogate w składniki odżywcze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj