Dobre samopoczucie i kondycja to podstawa – wszak nie od dziś wiadomo, że zdrowie jest najważniejsze. Ogromny wpływ na nie ma nasz tryb życia, dieta oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem. Jak zadbać o nasz organizm i w jaki sposób wspierać jego funkcjonowanie? Podpowiadamy.

Co ma wpływ na kondycję naszego organizmu?

Kondycja to nie tylko wytrzymałość i sprawność fizyczna. To przede wszystkim ogólne funkcjonowanie naszego organizmu – jego narządów i układów wewnętrznych. Wpływ na nie ma wiele czynników, w tym genetycznych, ale także to, co w dużej mierze zależy od nas. Chodzi głównie o naszą dietę oraz sposób, w jaki spędzamy czas i jak radzimy sobie ze stresem. Na nasze zdrowie i samopoczucie niekorzystny wpływ mają:

  • nadmierny wysiłek fizyczny i umysłowy
  • kumulujący się stres
  • siedzący tryb życia
  • niewłaściwa dieta
  • palenie papierosów, spożywanie alkoholu i inne używki

Korzystnie wpływa zaś właściwa dieta, odpowiednia ilość snu i odpoczynku, eliminacja używek i nałogów oraz umiarkowana, regularna aktywność fizyczna i ruch na świeżym powietrzu.

Jak zadbać o organizm za pomocą diety?

Zdrowa dieta to dieta zbilansowana właściwie, w taki sposób, by dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz nieobciążająca układu pokarmowego. Warto pamiętać o produktach probiotycznych wspierających dobroczynną mikroflorę jelitową. Należą do nich kefiry, jogurt, maślanka, zsiadłe mleko i kiszone warzywa oraz owoce.

Do tego dobrze jest jeść produkty prebiotyczne zawierające węglowodany złożone, które nie są trawione w przewodzie pokarmowym i którymi „karmią się” dobroczynne bakterie. Są one niezmiernie ważne dla dobrego trawienia, dobrego samopoczucia i dobrej odporności.

Jak wspomagać mikroflorę jelit suplementami diety?

Aby wspierać pracę jelit, można sięgnąć po preparaty witaminowe, jednak to nie jedyna forma wsparcia. Dobrym wyborem będą suplementy diety zawierające żywe kultury bakterii, na przykład Multilac. Multilac probiotyk zawiera żywe kultury bakterii probiotycznych i to aż 9 szczepów, m.in. Lactobacillus oraz bifidobakterie. Bakterie docierają do jelit, których ściany kolonizują, uzupełniając w ten sposób istniejącą już tam mikroflorę.

Multilac zawiera także prebiotyk – fruktooligosacharydy – który pomaga dobroczynnym bakteriom namnażać się w jelitach i jest dla nich źródłem energii. Takie połączenie probiotyku i prebiotyku nosi nazwę synbiotyk. Multilac Synbiotyk to nowoczesne rozwiązanie dla wsparcia organizmu.

Kiedy stosować Multilac?

Multilac – synbiotyk dla dorosłych i dzieci – to dobry sposób na uzupełnienie flory bakteryjnej po terapii antybiotykami Multilac warto zabrać do apteczki podróżnej na wakacje, zwłaszcza gdy jedziemy daleko i czeka nas zmiana diety,. Multilac – probiotyk przydatny w podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj