Zaparcia to problem bardzo uciążliwy, do walki z nim potrzeba konkretnych działań. Trudności z wypróżnianiem mogą bowiem pojawiać się u każdego, na różnych etapach życia, choć na szczęście rzadko okazują się związane z poważnym schorzeniem.

Najczęściej są wynikiem niewłaściwych nawyków żywieniowych i prowadzenia mało aktywnego stylu życia. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat i przede wszystkim – co zrobić, by pozbyć się ich na dobre?

Zaparcia bez tajemnic

Zaparcia, czyli trudności z wypróżnianiem, mogą, choć nie muszą wskazywać na zaburzenia w obrębie funkcjonowania układu pokarmowego związane z poważną chorobą. Jeśli trwają przez dłuższy czas lub często nawracają, aby ustalić główną przyczynę ich występowania i tym samym poznać ich charakter, należy zasięgnąć opinii lekarza.

Zazwyczaj jednak trudności z wypróżnianiem mają związek z niewłaściwą dietą. Pod pojęciem niewłaściwej diety w tym kontekście należy rozumieć spożywanie żywności wysokoprzetworzonej, ubogiej w składniki odżywcze, za to obfitującej w duże ilości tłuszczu. Zaparciom sprzyja też dieta uboga w błonnik oraz wypijanie zbyt małej ilości płynów w ciągu dnia. Potęgować może je również brak ruchu.

Każdy z tych sprzyjających zaparciom czynników można na szczęście szybko zniwelować. Wystarczy tylko zastąpić tłuste i ciężkostrawne potrawy dużą ilością warzyw i owoców oraz pełnowartościowymi produktami zbożowymi, a zbilansowany jadłospis uzupełnić odpowiednią ilością wody oraz codzienną aktywnością fizyczną. Taka zmiana stylu życia nie tylko pomoże pozbyć się zaparć, ale też zapobiegnie ich nawrotom.

Poza działaniami profilaktycznymi w walce z uciążliwymi zaparciami warto sięgnąć po łagodne, ale skuteczne środki przeczyszczające, które pomogą zmniejszyć odczuwany dyskomfort i przywrócić regularny cykl wypróżnień. Jednym z nich jest Xenna.

Xenna na zaparcia

Xenna to lek o działaniu przeczyszczającym dostępny w formie ziołowej herbaty (Xenna herbata). Dzięki zawartości starannie wyselekcjonowanych składników pochodzenia naturalnego lek pomaga zwalczyć zaparcia o charakterze doraźnym. Jego działanie skoncentrowane jest przede wszystkim na wsparciu pracy jelit. Pozwala to uniknąć nadmiernego gromadzenia się mas kałowych w końcowym odcinku jelita grubego, co skutkuje skróceniem pasażu treści jelitowych i tym samym ogranicza zaparcia.

Pomimo tego, że lek pomaga pozbyć się zaparć już w kilka godzin po zażyciu, w większości przypadków nie działa gwałtownie. Lek na zaparcia jest zazwyczaj łagodny w swoim działaniu i przynosi odczuwalną ulgę.

Xenna może być stosowana przez osoby dorosłe oraz dzieci powyżej 12 roku życia. To dobry sposób na zwalczenie zaparć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here