Zbilansowana dieta jest niezbędna dla zachowania zdrowia, ale wpływa także na samopoczucie. Ale czy zastanawialiście się kiedyś czy  jest dieta dla „szarych komórek”, czyli taka, która będzie wspomagać pracę mózgu? Oczywiście, że jest i ją Wam polecamy. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak przedstawić Wam jej założenia.

Trochę o teorii

O tym, jak ważna jest dieta dla naszego ciała wie każdy. Chcemy się zdrowo odżywiać, by zachować smukłą figurę, ale i mieć piękne włosy. Ale często zapominamy o najważniejszym, czyli „nakarmieniu” naszych neuronów. Zatem warto wziąć pod uwagę także fakt, że dieta powinna być zbilansowana nie tylko dlatego, abyśmy byli piękni, lecz przede wszystkim, aby nasz mózg dobrze pracował, a przy tym nasze zdolności intelektualne się poprawiły. Zatem tutaj można dojść do prostego wniosku, że aby „główka dobrze pracowała” to w diecie musi znaleźć się sporo kwasów tłuszczowych omega-3. Znajdują się one w rybach, szczególnie tych tłustych, zatem nasza dieta powinna być bogata w tuńczyka, łososia, ale także w makrelę. Dodatkowo należy spożywać spore ilości warzyw, szczególnie tych zielonych, a więc sałat, ale i ogórków czy nawet papryki. Nie można także zapominać o jedzeniu orzechów, ale i nasion dyni.

Unikaj cukrów prostych

Jaka dieta będzie najlepsza dla naszych "szarych komórek"? Wszystko o diecie office i home office 1 Cukier dodaje energii, ale jego nadmiar powoduje także senność i zmęczenie. Zatem trzeba pamiętać, że w diecie powinien znaleźć się cukier, ale nie ten prosty i oczywiście w ograniczonych ilościach. Na samym początku warto całkowicie zrezygnować z białego cukru, jeżeli więc nie wyobrażacie sobie porannej kawy bez cukru, to zamiast białego dodajcie odrobinę nierafinowanego brązowego. Zdecydowanie lepiej dostarczać do organizmu węglowodanów z produktów takich jak kasza, otręby, soja czy ciecierzyca. Do tego należy zamienić pieczywo białe na to pełnoziarniste.  Nie można zapomnieć oczywiście o antyoksydantach, które opóźniają proces starzenia się komórek. Zatem dieta powinna być też bogata, a wręcz bardzo bogata w brokuły, szpinak, ale i owoce takie jak morele, wiśnie czy jagody.

Dieta w czasach pandemii

Jaka dieta będzie najlepsza dla naszych "szarych komórek"? Wszystko o diecie office i home office 2 Sytuacja wywołana pandemią wygląda tak, a nie inaczej dlatego też wiele osób pracuje w domu. Ale jak się okazuje pracując w domu, wcale nie mamy więcej czasu, dlatego w przypadku wielu osób dieta jak była ograniczona i uboga, tak jest nadal. Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że jedzenie typu fast food jest niezdrowe i rzeczywiście sprawia, że czujemy się ciężko, ale i gorzej się nam myśli. Dlatego też jedzeniu śmieciowemu mówimy stop. Musicie więc pamiętać, że znaczenie ma to co jecie, ale i w jakiej formie, czyli należy przygotowywać posiłki na parze bądź z minimalną ilością oliwy z oliwek. Do tego należy jadać regularnie. Tutaj pewnie wiele osób stwierdzi, że nie ma czasu na gotowanie. Ale i to nie jest problemem, bo przygotowanie zdrowego śniadanie czy kolacji trwa chwilę, a zawsze możecie zamówić zdrowe obiady z dowozem. Do tego w międzyczasie, gdy macie ochotę na coś słodkiego, to wtedy warto pochrupać orzeszki z dodatkiem miodu. Oczywiście należy też zrezygnować z picia napoi gazowanych na rzecz soków tłoczonych oraz wody.

Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie – to kolejny truizm, ale nie oznacza to, że tak te truizmy wprowadzamy w życie i się do nich stosujemy.  A przecież, aby dobrze się czuć nie wystarczy tylko dobrze jeść, gdyż trzeba też się ruszać, szczególnie teraz, gdy biuro w biurowcu zamieniliśmy na home office i zamiast dojeżdżać do pracy na rowerze siedzimy większość czasu w domu. A więc należy wprowadzić do swojego życia ćwiczenia. Tak naprawdę wystarczy tylko pół godziny dziennie, a do tego jakiś spacer czy jogging i gwarantujemy, że lepiej się poczujecie, ale i lepiej będzie Wam się pracowało. Aby dobrze myśleć i efektywnie wykonywać obowiązki nie można być ciągle zestresowanym, a nic tak nie odstresuje jak ruch i wysiłek. Przypominamy, że każdego dnia należy znaleźć dodatkowo chwilę tylko dla siebie, może to być chwila, w której biegacie i słuchacie audiobooka, ale i czas, który spędzicie na kąpieli z bąbelkami.

Zrównoważony styl życia i zadbanie o siebie, a także stosowanie zbilansowanej diety sprawia, że nie tylko będziemy lepiej się czuć, ale i nasza produktywność będzie większa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here