Persy to stosunkowo wymagające i kapryśne koty. Nie akceptują danego stanu rzeczy, jeśli nie leży on w jego kociej naturze. Niemniej jednak te koty są po prostu urocze, dlatego tak chętnie przyjmujemy je pod swój dach. Właściciele Persów powinni jednak zdawać sobie sprawę z ich specyficznych potrzeb żywieniowych. Jak wybrać idealną karmę dla kota? Gdzie kupić dobre karmy dla Persów? Odpowiadamy.

Jaka karma dla Persa?

Karmy dla Persów powinny mieć obniżoną wartość kaloryczną, przez co zwierzę nie będzie nadmiernie tyło. W kociej naturze leży co prawda ciągły ruch i grasowanie po wielu nieodkrytych jeszcze przez siebie zakątkach, jednak Persy to koty silnie udomowione, które zwykle ograniczają swój codzienny ruch. Odpowiednia waga kota jest zaś kluczowa do tego, aby nie zapadał on na różnorodne choroby, do których, niestety Persy mają szczególną skłonność. Co więcej, karmy dla Persów powinny mieć nieco większe granulki, tak aby nasz milusiński nie miał większego problemu z jej chwyceniem. Karmy mogą mieć również konsystencję mokrą, co znacznie ułatwi kotu spożywanie posiłków. Nie należy zapominać, że karma powinna zawierać liczne składniki mineralne, dzięki którym kot będzie miał piękną i zdrową cerę. Bardzo istotna jest również wysoka zawartość kwasów omega, które gwarantują lśniący wygląd sierści. Jest to bardzo ważne szczególnie w kontekście kotów, które biorą udział w różnego rodzaju konkursach piękności lub pokazach. Oczywiście Persy potrzebują również dobrej jakości białka zwierzęcego, w które także powinna obfitować idealna karma.

Gdzie kupić dobrą karmę?

Niestety, zakup karmy dla rasowego kota nie jest prostą sprawą. Przede wszystkim takiej karmy zwykle nie dostaniemy w markecie. Co więcej, może nie być ona również dostępna w każdym sklepie zoologicznym. Nie należy jednak wybierać karmy dla persów tylko dlatego, że udało nam się ją w końcu znaleźć. Możemy przeszukać sklepy internetowe (oczywiście zoologiczne, a nie na przykład portale aukcyjne), które posiadają dobrej jakości karmę dla Persów. Karma ta powinna być specjalnie oznaczona jako właśnie taka, która przeznaczona jest dla tego kota. Co więcej, powinna ona przechodzić różnego rodzaju testy jakości oraz posiadać pozytywną opinię lekarzy weterynarii. To właśnie we współpracy z nimi tworzone są najlepszej jakości karmy dla kotów, w tym właśnie dla Persów. Nie ryzykując zdrowia i wyglądu swojego ukochanego pupila warto więc postawić na sprawdzone karmy, które będą również doskonale smakować kotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here