Jakie witaminy warto suplementować?

0
483

Regularna i świadoma suplementacja witamin pozwala nam cieszyć się dobrym zdrowiem. Większość z nas jednak ma nikłe pojęcie na temat połączeń określonych typów witamin. Warto je znać, aby korzystać z dobrodziejstwa suplementów na najwyższym poziomie. Tylko u nas dowiesz się, jakie witaminy koniecznie powinieneś przyswajać, aby cały Twój organizm nie był narażony na niezliczone, szkodliwe czynniki.

Witamina D3 i tajemnica jej działania

Witamina D3 składa się z hormonu zwanego kalyferolem. Jest niezbędna zwłaszcza w sytuacjach, gdy za oknem jest szaro, a nam bardzo brakuje słońca, co odczuwamy najczęściej poprzez spadek nastroju. Witamina D3 wspiera pracę wszystkich mięśni, pomaga wytwarzać odpowiedni poziom insuliny, wspomaga bicie serca oraz swobodny przepływ krwi. Dzięki związkom zawartym w witaminie D3 zdecydowanie łatwiej nasz organizm przyswaja takie pierwiastki jak fosfor oraz wapń.

Witamina K2 pod lupą

Jest to związek z rodziny menachinonów. Jako największą zaletę wymienia się tutaj wysoką skuteczność w walce z wszelkiego rodzaju zapaleniami oraz atakami pasożytów. Witamina K2 może także sprawić, że nasze żyły odzyskają swoją dawną elastyczność, dzięki czemu cały krwiobieg pracować będzie znacznie dynamiczniej. Hamowanie zwapnień to kolejna zaleta, na którą warto zwrócić uwagę.

Witaminy D3 i K2 jak najbardziej warto łączyć ze sobą, ponieważ w postaci syntetycznej stanowią optymalną ochronę dla naszej tkanki kostnej. Kości szybciej się regenerują, są silne i pozwalają nam na pełną aktywność do późnych lat dojrzałych. Dlatego preparaty na bazie syntezy witamin D3 i K2 tak bardzo polecane są dzieciom w pierwszych latach życia oraz seniorom.

Więcej o zbawiennym wpływie witamin D3 i K2 przeczytać można tutaj: https://fitrepublic.pl/witamina-d3-i-k2-jaka-jest-najlepsza/

Witaminy K2 i D3 – w jakiej formie je przyswajać?

Do wyboru mamy różne rozwiązania. Zdecydować się można na kapsułki w opakowaniach o zróżnicowanej objętości. W zależności od tego, jakie jest nasze zapotrzebowanie na witaminę D3 lub K2, możemy wybrać opakowanie, które zawiera 30, 60, 100 czy nawet 120 kapsułek z połączonymi w odpowiednich proporcjach witaminami. Opakowanie liczące ponad 100 kapsułek poleca się szczególnie osobom czynnie związanym ze sportem, uprawiającym wytężoną aktywność fizyczną oraz wszystkim zmagającym się z wrodzoną łamliwością kości, niezależnie od wieku. Jeśli ktoś nie przepada za kapsułkami, może je zastąpić preparatami w formie kropli. Są one w tej chwili bardzo popularnym rozwiązaniem. Witaminy D3 i K2 najczęściej aplikują noworodkom wszystkie mamy.

Witaminy D3 i K2 – czym zagraża ich brak w organizmie?

Gdy mówimy o niedoborze witamin D3 i K2, sytuacja ta wiązać się może z wieloma groźnymi niedogodnościami dla naszego zdrowia. Przede wszystkim, małe dzieci przez brak tych witamin skazane będą na chorobę znaną krzywicą. U dorosłych z kolei pojawi się postępująca deformacja całego szkieletu, potem dochodzi także osteoporoza wraz z całym szeregiem chorób nerwowych i mięśniowych. Zanika również odporność.

Artykuł powstał dzięki współpracy z portalem fitness FitRepublic.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj