Stres, ciągły bieg, złe – śmieciowe odżywianie się, smog i ogólne zanieczyszczone powietrze – wszystko to sprawia, że podupadamy na zdrowiu. Cierpi na tym nasza skóra, nasze włosy, a w konsekwencji i nasza psychika – w końcu nasz wygląd, to nasza wizytówka i nikt nie chce być źle odbierany. Co zatem zrobić, by nieco sobie pomóc? Udać się do specjalisty, który zadba o najważniejszy atrybut człowieka – włosy.

Trycholog Katowice – osoba, która zna się na rzeczy!

Trycholog to lekarz od włosów. To specjalista, który o włosach wie dosłownie wszystko. Trycholog potrafi rozpoznać, co dolega naszym włosom oraz dobrać taką metodę leczenia i pielęgnacji, która pomoże przywrócić zdrowie i blask mieszkom włosowym.

Do lekarza od włosów należy udać się przede wszystkim w momencie, kiedy zauważymy, że zaczyna nam coraz więcej włosów ubywać. Łysienie to niestety zmora dzisiejszych czasów, jednak można sobie z nim w dość łatwy sposób poradzić!

Klinika Transplantacji Włosów – miejsce, gdzie możesz dokonać transplantacji włosów.

Jeżeli uważasz, że wypadanie Twoich włosów nie jest naturalne (u zdrowego człowieka średnio dziennie wypada od 100 do 200 pojedynczych włosów), koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Trycholog Katowice, działający przy Klinice Transplantacji Włosów, zbada dogłębnie stan skóry głowy oraz samych włosów. Przeprowadzi wywiad, dowie się wszystkiego o stanie Twojego owłosienia na głowie ale i trybie życia. Po zebraniu potrzebnych informacji i badań, zaleci stosowanie odpowiednich preparatów lub zasugeruje przeprowadzenie przeszczepu włosów.

Zobacz również:  Busko-Zdrój - miasto o wiekowej historii

Przeszczep – na czym polega?

Przeszczep włosów to nic innego, jak pobranie wycinka skóry z włosami z tylnej części głowy (w miejscu, gdzie włosów jest najwięcej). Następnie pobrany materiał rozdziela się na pojedyncze mieszki włosowe i przytwierdza do łysiejącego miejsca.
Ilość pobranych mieszków włosowych zależy od stopnia zaawansowania choroby, ale i od możliwości pacjenta do przekazania przeszczepu. Liczba ta oscyluje zatem w granicach od 100 do nawet 5000 przeszczepów.

Przeszczep odbywa się w znieczuleniu miejscowym, nie ma zatem mowy o jakimkolwiek bólu. Zwykle pacjent jest przytomny i zdolny do logicznego rozmawiania w trakcie zabiegu.

Po jakim czasie widoczny jest efekt przeszczepu?

Po zabiegu, lekarz od włosów zakłada pacjentowi opatrunek i przypisuje odpowiedni szampon oraz sterylny roztwór soli fizjologicznej. Ma to na celu przyspieszenie wygojenia się podrażnionej skóry głowy. Przez kilka dni, osoba po przeszczepie może odczuwać ból głowy oraz być opuchnięta na czole i powiekach. Wszystkie dolegliwości mijają zwykle do tygodnia czasu. Należy jednak pamiętać, by nie wcierać żadnych preparatów, nie używać silnych szamponów i odżywek, nie myć włosów gorącą wodą, nie masować ich zbyt mocno i nie wystawiać na mocne słońce.

Prawidłowo przeprowadzony zabieg daje długotrwały efekt, a jego pierwsze oznaki widać już po 3 miesiącach od zabiegu. Jednak ważne jest to, by dokonać zabiegu w odpowiednim miejscu – a takim jest wspomniana już Klinika Transplantacji Włosów. To tam pracuje wielu specjalistów, którzy zasługują na miano: „Najlepszy Trycholog Katowice”.

Warto jest zainwestować w swoje zdrowie i wygląd zewnętrzny. Człowiek pozbawiony kompleksów, to człowiek szczęśliwy. A szczęściu niekiedy trzeba pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here