naturalne kosmetyki

Współcześnie większą wagę przywiązujemy do zdrowego stylu życia. Staramy się trzymać rozsądnej i zrównoważonej diety, a także regularnie uprawiać sport. Jednocześnie powinniśmy jednak wybierać zdrowe i naturalne kosmetyki bez chemii. Jak je znaleźć? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Czym są kosmetyki bez chemii?

Kremy, serum, pianki i żele myjące, olejki i masła, peelingi, maseczki i glinki, a także toniki, hydrolaty, koncentraty i wiele innych produktów – one wszystkie mogą być w stu procentach naturalne. Z reguły takich kosmetyków nie znajdziemy na pierwszej, lepszej półce sklepowej. Trzeba ich poszukać w specjalistycznych sklepach. Produkowane są przez przedsiębiorstwa, które mają na względzie dobro środowiska, a także zamieszkującej w nim fauny i flory. To produkty ekologiczne, niezawierające sztucznych barwników, parabenów, alkoholu i innych chemicznych dodatków. Takie preparaty są też czasem wegańskie, a zatem zawierają wyłącznie roślinne komponenty. Kosmetyki bez chemii to duża ulga dla naszej skóry.

Dlaczego warto stawiać na naturalne kosmetyki?

Kosmetyki bez chemii mają realny wpływ na nasze zdrowie – oczywiście pozytywny wpływ. Dzięki nim możemy zapewnić prawidłowe funkcjonowanie naszej skóry i jej zrównoważoną gospodarkę wodną. Tymczasem chemiczne dodatki często powodują różnorodne działania niepożądane. W ekstremalnych przypadkach wykazują również działanie rakotwórcze. Stawiając na naturalne składniki można zatem uwolnić się od toksyn, których i tak mamy wciąż wiele w swoim otoczeniu. A jak rozpoznać naturalne kosmetyki bez chemii? Najlepiej kierować się ich składem. Co do zasady im prostszy skład tym lepiej. Naturalne preparaty z reguły bowiem składają się z kilku komponentów, w tym przede wszystkim olejów oraz ekstraktów roślinnych.

Gdzie kupić kosmetyki bez chemii?

Zmiana nawyków w zakresie wyboru kosmetyków do codziennej pielęgnacji może być widoczna już po kilku zastosowaniach ekologicznych preparatów. Często okazuje się, że osoby, borykające się do tej pory z różnymi problemami skóry, w tym alergiami, a nawet trądzikiem, przy kuracji naturalnymi kosmetykami nagle wreszcie zaczynają odczuwać pozytywne skutki. Z takich preparatów powinny jednak korzystać zarówno osoby z chorobami skóry oraz cerą wrażliwą, jak i te w pełni zdrowe, z normalną cerą. Kosmetyki bez chemii dostępne są w specjalistycznych sklepach, w tym między innymi Nabea.pl. Można tam znaleźć znane i popularne marki, w tym Sensum Mare, Eco by Sonya i wiele więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here