group of young people running on treadmills in modern sport gym

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie produkowana jest w organizmie w postaci soli sodowej (hialuronian sodu). Jego najwyższe stężenie występuje w ciele szklistym oka, w skórze oraz mazi stawowej. Hialuronian sodu ma szczególne znaczenie jako składnik tkanki łącznej oraz budulec ścian naczyń krwionośnych.


Podstawową funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody w naszym organizmie. Z wiekiem jego ilość się zmniejsza, co powoduje degenerację tkanek stawowych i komórek skóry. Objawia się to brakiem odpowiedniego nawilżenia skóry, co powoduje jej wiotczenie i pojawianie się zmarszczek. Natomiast stawy tracą swoją elastyczność oraz mobilność, a tym samym są bardziej podatne na urazy, kontuzje i obrzęki.

Bóle stawów są powszechną dolegliwością osób starszych, u których z powodu niedoboru kwasu hialuronowego tkanka łączna stawowa prawidłowo nie funkcjonuje, a tym samym się nie regeneruje w takiej postaci jak u młodego człowieka. Wynika to właśnie z niedoboru kwasu hialuronowego.

Suplementacja kwasu hialuronowego

Obecnie można uzupełnić jego niedobory, dostarczając go np. w postaci płynu. Kwas hialuronowy na stawy w płynie HYALUTIDIN HC Aktiv to produkt do picia, który jako jedyny na rynku w takiej formie zapewnia uzupełnienie jego niedoboru w tkance łącznej oraz chondroityny w naszym organizmie.

Dzięki aplikacji HYALUTIDIN HC Aktiv w formie płynnej składniki odżywcze dostarczane są do wszystkich układów stawowych oraz do poszczególnych tkanek, takich jak: zastawki sercowe, oczy, skóra, kości oraz płytki między stawowe. Korzyści wynikające z suplementacji kwasu hialuronowego na stawy w płynie to poprawa mobilności stawów, uzupełnienie ubytków mazi stawowej oraz zwiększenie elastyczności chrząstki.

Działanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy pozyskiwany jest zwykle z grzebieni kogutów i przy bezpośredniej ekstrakcji jego masa cząsteczkowa jest zbyt duża, aby mogła być absorbowana poprzez przewód pokarmowy. Dlatego zespół naukowców opracował specjalną regulację procedury fermentacji, dającą zdecydowanie mniejszą masę cząsteczkową kwasu hialuronowego.

Zobacz również:  Pocenie się w nocy - powszechny kobiecy problem, któremu można zaradzić

Dzięki mniejszej wadze cząsteczkowej HYALUTIDIN HC Aktiv umożliwia szybką absorbcję oraz efektywne jego wykorzystanie w miejscach, gdzie występuje rzeczywisty niedobór kwasu hialuronowego i chondroityny w organizmie. W ten sposób ten specyfik może być podawany doustnie, co w dużej mierze pozwala na szybką i efektywną regenerację skóry, kości, stawów oraz gałki ocznej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj