Martwa natura – ciekawa ozdoba do każdego pomieszczenia

0
478

W ostatnim czasie obrazy wracają do łask – bardzo chętnie wybieramy je nie tylko do swoich mieszkań, ale również do pomieszczeń, w których prowadzona jest działalność gospodarcza. Dowiedziono bowiem, że kontakt ze sztuką pozytywnie wpływa nie tylko na nasze nastawienie, ale również pozwala niwelować stres. Popularnym motywem jest martwa natura, która doskonale sprawdzi się we wnętrzach każdego rodzaju.

Obrazy do kuchni i przedpokoju

Obrazy z motywami martwej natury nieodmiennie kojarzą nam się z kuchnią – dotyczy to zwłaszcza tych, na których widoczne są różnego rodzaju drzewa owocowe, warzywa czy właśnie owoce. Faktem jest, iż to właśnie w kuchni bardzo często brakuje nam ciekawych ozdób, które urozmaiciłyby wygląd wnętrza. Dlatego też warto wybrać obraz z martwą naturą, który przedstawia różnego rodzaju motywy roślinne. Pięknie udekoruje on kuchenną ścianę, lecz jednocześnie doskonale sprawdzi się w przedpokoju. Jest to kolejne pomieszczenie, w którym zazwyczaj brakuje nam elementów dekoracyjnych. Przedpokój jest stosunkowo trudny do zaaranżowania, głównie z względu na małą ilość miejsca, jaką zazwyczaj przeznaczamy na to pomieszczenie. Warto więc umieścić dekorację nie na podłodze, a właśnie na ścianie.

Kontakt z naturą na obrazie

Naukowcy uważają, że kontakt z naturą w pozytywny sposób wpływa na nasze samopoczucie czy stosunek do świata. Pomaga również łagodzić napięcie i redukować stres. Przebywanie na łonie natury pomaga zyskać nową energię do działania, dlatego możliwie jak najczęściej powinniśmy spacerować po łąkach, lasach czy parkach. Niemniej jednak nie zawsze mamy możliwość wyjść z domu, szczególnie w porze zimowej. Okazuje się, że obcowanie ze sztuką przynosi podobne efekty, jak ciągły kontakt z naturą. Dlatego też warto połączyć te dwa elementy i wybierać do swoich wnętrz obrazy z motywami martwej natury. Warto spojrzeć na nie od czasu do czasu pracując, odpoczywając w chorobie czy po prostu, przebywając przez dłuższy czas w domu, bez względu na powód takiego stanu rzeczy.

Nie tylko do domu

Pracodawcy starają się zapewnić swoim pracownikom jak najlepsze warunki, tak aby wykonywanie obowiązków nie kojarzyło im się wyłącznie negatywnie. Dlatego też warto zainwestować w ciekawy obraz z motywem martwej natury do biura. Martwa natura niejedno ma imię – mogą być to kwiaty, rośliny, drzewa, czy nawet motywy abstrakcyjne, związane z przyrodą. Martwa natura daje możliwość wyciszenia się i złapania oddechu, dlatego tego typu obraz z pewnością powinien znaleźć się w zakładzie pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj