„Morderstwo w Orient Expressie”, „Śmierć na Nilu” i „Dziesięciu małych Murzynków” – to powieści, które kojarzy każdy fan kryminałów. Nie tylko te napisała jednak Agatha Christie. Wśród kilkudziesięciu książek, które ma na swoim koncie ta autorka, są również mniej znane pozycje. Które szczególnie warto przeczytać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

„Samotny dom”

Agatha Christie napisała „Samotny dom” w 1932 roku. Jej akcja dzieje się w pięknej, nadmorskiej miejscowości St Loo. Tam Herkules Poirot oraz kapitan Arthur Hastings spędzają urlop. Na miejscu poznają młodą dziewczynę – Nick Buckley, która jest właścicielką tytułowego Samotnego Domu. Okazuje się, że w ostatnim czasie przydarzają jej się bardzo dziwne wypadki. Czy to zbieg okoliczności czy też starannie zaplanowane działanie? Kto chce zabić piękną Nick Buckley? Czy w tej sprawie jest jakieś „drugie dno”? Odpowiedzi na te pytania można poznać sięgając po książkę „Samotny dom” Agathy Christie.

„Śmiertelna klątwa”

Inną, mniej znaną pozycją, którą w swojej karierze napisała Agatha Christie, jest „Śmiertelna klątwa”. Książka ta ukazała się już po śmierci autorki, w 1979 r. To w zasadzie zbiór opowiadań, których główną bohaterką jest najczęściej panna Jane Marple – detektyw amator. Opowiadania czyta się bardzo szybko i ze względu na długość nie posiadają tak wielu wątków i zawiłości jak standardowe powieści Agathy Christie. Podobnie jednak jak sztandarowe dzieła autorki wciągają i nie pozwalają się oderwać czytelnikowi od pierwszej do ostatniej strony. A o czym jest właściwie „Śmiertelna klątwa”? W jednym z opowiadań panna Jane Marple rozwiązuje zagadkę niesłusznego oskarżenia o kradzież pewnej służącej.

„Zbrodnie zimową porą”

Fanom opowiadań autorstwa Agathy Christie polecamy także „Zbrodnie zimową porą”. To idealna pozycja na długie, mroźne wieczory. W niej zło czai się niemal wszędzie. Zagrożenie tkwi w świątecznych podarunkach oraz w zatrutych smakołykach. Mroczne tajemnice przynoszą ze sobą także przybyli goście, a nawet ci, którym ufamy najbardziej. Agatha Christie w „Zbrodniach zimową porą” znalazła miejsce zarówno dla Herkulesa Poirota, jak i Jane Marple, czyli głównych bohaterów większości jej powieści.

„Kot wśród gołębi”

Warto też wspomnieć o zapomnianej wśród czytelników powieści „Kot wśród gołębi”. Głównym bohaterem tej książki jest Herkules Poirot. Tym razem musi zmierzyć się z tajemniczym morderstwem nauczycielki gimnastyki z szanowanej angielskiej szkoły dla dziewcząt w Meadowbank – pani Springer. Jaki związek z tym zdarzeniem mają klejnoty pewnego szejka? Tego można dowiedzieć się sięgając po powieść „Kot wśród gołębi”. Agatha Christie nie szczędziła w niej swoim czytelnikom licznych, nieoczekiwanych zwrotów akcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj