Wiele osób urządza dzisiaj swoje salony w stylu nowoczesnym. Mamy słabość zarówno do mebli w stylu skandynawskim, glamour, jak i industrialnym. No ale jak to wszystko odpowiednio skomponować? Które elementy można ze sobą zestawiać? Jakie nowoczesne meble do salonu warto wybrać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Po pierwsze wygodna kanapa

Kluczowym elementem każdego salonu jest wygodna kanapa. Dla wielu osób to miejsce, w którym  w ciągu dnia spędzamy najwięcej czasu. Kanapa pozwala nam odpocząć, odciążając nasz kręgosłup po intensywnym dniu pracy. Na niej ucinamy sobie popołudniowe drzemki, wieczorem oglądamy film albo czytamy ulubioną książkę. Prowadzimy też rozmowy w gronie rodzinnym, a także przyjmujemy gości. Właśnie dlatego urządzanie salonu warto zacząć właśnie od tego mebla. Wygodna, a jednocześnie stylowa kanapa to połowa drogi do sukcesu. Warto zwrócić uwagę na to, by zmieściła się na niej cała rodzina. Szczególnie popularne są nowoczesne meble do salonu w postaci dużej kanapy z dodatkowym szezlongiem. Bardzo ważne jest też duże i wygodne siedzisko.

Po drugie oryginalny stolik kawowy

Nowoczesne meble do salonu poza komfortową kanapą powinny obejmować również praktyczny stolik kawowy. On z kolei będzie wyznaczał centralne miejsce w salonie. Będzie służył nie tylko do odłożenia kubka z herbatą albo kieliszka wina. Jednocześnie wiele stolików kawowych wyposażonych zostało w wygodne półeczki lub nawet szuflady, w których można schować wiele przydatnych bibelotów albo po prostu odłożyć właśnie czytaną książkę lub czasopismo. Nowoczesne meble do salonu w postaci stolików kawowych powinny zostać dopasowane rozmiarem do kanapy. Nie mogą być zatem ani za duże, ani zbyt małe. Blat stolika powinien natomiast kończyć się mniej więcej na wysokości siedziska kanapy.

Po trzecie modna komoda

Nowoczesną przestrzeń salonu warto dodatkowo uzupełnić o modną komodę. Ona nie tylko będzie stanowiła idealne miejsce do postawienia telewizora, ale jednocześnie funkcjonalną szafkę do przechowywania drobiazgów, a także swoistą „kropkę nad i” w stylizacji całego wnętrza. Oczywiście komoda powinna pasować stylem do pozostałych, nowoczesnych mebli do salonu. Nieco inne wersje wybiera się do przestrzeni urządzonych w stylu glamour, a inne do wnętrz w stylu skandynawskim albo industrialnym. Ten pierwszy kocha na przykład bogatą sztukaterię i mocne kolory. Drugi z kolei raczej naturalne drewno i surowość. Zestawiając ze sobą poszczególne, nowoczesne meble do salonu warto poszukać inspiracji. W tym zakresie pomocne są portale i blogi wnętrzarskie z przydatnymi poradami i rozmaitymi wizualizacjami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here