Listwy sufitowe od kilku sezonów przeżywają swój renesans popularności. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu sztukateria tego rodzaju była montowana powszechnie w pomieszczeniach stylizowanych na wnętrza klasyczne, a nawet retro, to dziś coraz częściej znajduje zastosowanie w aranżacjach nowoczesnych. Z tego artykułu dowiesz się, o czym warto pamiętać, wybierając listwy przysufitowe.

Listwy sufitowe gładkie i dekoracyjne

Kupując listwy sufitowe, najpierw określ, jaki rodzaj listew Cię interesuje. Do wyboru masz bowiem modele gładkie i dekoracyjne, czyli ozdobione fantazyjnymi motywami. Są one umieszczane zaraz pod sufitem. Bardzo często listwy tego rodzaju są produkowane ze styropianu EPS 200, który następnie producent pokrywa warstwą żywicy akrylowej z dodatkiem kruszywa kwarcowego. Dzięki takiemu zabiegowi listwa staje się trwalsza i lepiej zabezpieczona przed różnymi urazami. Jednocześnie zachowuje swą elastyczność niezbędną podczas montażu i transportu produktu.

Listwy sufitowe są produkowane w rozmaitych wzorach. W polecanych sklepach, takich jak https://www.carrea.pl/sklep/salon/dekoracje-scienne/sztukateria/listwy-sufitowe, znajdziesz szeroki wybór listew, co pozwala na wybór produktu najlepiej dopasowanego do indywidualnych wymagań i aranżacji pomieszczenia.

Listwy oświetleniowe

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też listwy przysufitowe oświetleniowe. To produkty wyposażone w specjalne diody LED, dzięki którym możliwe jest uzyskanie efektownej, a jednocześnie praktycznej aranżacji. Odpowiednie zamontowanie listew pozwala ponadto optycznie powiększyć pomieszczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku pokojów o niewielkich wymiarach. Ponadto dzięki oświetleniu przysufitowemu często możliwe jest zrezygnowanie z innych źródeł światła, np. lamp stojących, plafonów czy kinkietów.

Kolorowe listwy sufitowe

Listwy przysufitowe są zazwyczaj produkowane z białego styropianu. To sprawia, że listwy można najczęściej pomalować na dowolny kolor. Nie musisz zatem pozostawać przy listwach w kolorze białym. W zależności od własnego gustu, indywidualnych potrzeb oraz aranżacji pomieszczenia, możesz podjąć decyzję o przemalowaniu listew na taki kolor, jaki tylko chcesz.

Pamiętaj również o tym, że poza listwami sufitowymi możesz także zakupić listwy ścienne albo przypodłogowe. To pozwoli Ci na perfekcyjne dopasowanie elementów dekoracyjnych do konkretnej aranżacji wnętrza. W dobrych sklepach znajdziesz nawet zestawy składające się z różnych rodzajów listew, które idealnie do siebie pasują pod względem wizualnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj