Pewnie zauważyliście, że coraz więcej osób zmaga się z nadwagą, ale i otyłością. Niestety dotyczy to także dzieci. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, my nie będziemy wchodzić w te medyczne, ale skupimy się raczej na braku ruchu, czy też nieodpowiedniej diecie, a te dwa czynniki mają największy wpływ na to, ile ważymy. Zatem, co jeść, aby być zdrowym? To pytanie nie jest łatwe, ale odpowiedź, choć jest truizmem, jest często lekceważona. Otóż należy zdrowo się odżywiać. W dzisiejszym poradniku doradzimy wam, co wybrać, by nie żałować. Przyjrzymy się samodzielnemu gotowaniu, diecie pudełkowej, ale i zastanowimy się, czy jedzenie na mieście jest zdrowe.

Dieta ma być zdrowa

Samodzielne gotowanie, dieta pudełkowa, a może jedzenie na mieście – co warto wybrać, by nie żałować? 1

Dieta powinna być różnorodna i zdrowa. Ma ona kluczowe znaczenie dla pracy całego naszego organizmu i o tym nie można zapominać. Dlatego też należy przykładać szczególną uwagę do tego, co się je i w jakich ilościach. Odpowiednio zbilansowana dieta niweluje ryzyko wielu chorób. Zmniejsza choćby prawdopodobieństwo nowotworów jelita czy też chorób układu sercowo- naczyniowego. Jednocześnie zdrowo się odżywiając, poprawiamy stan naszych włosów, skóry i zwyczajnie lepiej się czujemy, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ale jak w tych czasach, gdy zwyczajnie mamy mało czasu, zadbać o zdrowe odżywianie?

Zalety samodzielnego gotowania, czyli nie ma jak domowe posiłki

Żadne jedzenie nie smakuje tak, jak to przygotowywane przez mamę, ale przecież nie możemy ciągle prosić, by nam gotowała. Są i tacy, którzy lubią gotować samodzielnie, jednak jest to czasochłonne. Nie tylko samo przygotowywanie posiłków, ale też kupowanie najlepszych produktów. W końcu liczy się smak, dlatego też należy wybierać te pochodzące ze sprawdzonego źródła, najlepiej organiczne. Swoją drogą, aby przygotować zbilansowane posiłki, trzeba także mieć jakieś pojęcie o gotowaniu, ale i o wartościach odżywczych. Z kolei plusem samodzielnego gotowanie jest fakt, że jedzenie domowe obłędnie smakuje i jednocześnie możemy przygotowywać tylko to, na co mamy ochotę. To dobra opcja, jeżeli macie czas i chęci, jednak, jeżeli planujecie tzw. gotowanie z półproduktów, to absolutnie Wam to odradzamy, gdyż półprodukty często są”bogate” w wiele konserwantów, a i smak pozostawia wiele do życzenia. Warto jeszcze wziąć pod uwagę aspekt ekonomiczny. Otóż samodzielne gotowanie nie jest drogie, pod warunkiem, że nie marnujecie jedzenia.

A co z jedzeniem na mieście?

Samodzielne gotowanie, dieta pudełkowa, a może jedzenie na mieście – co warto wybrać, by nie żałować? 2

Raz na jakiś czas wielu z nas ma ochotę wybrać się do restauracji, pod warunkiem, że mamy sprawdzoną i wiemy, że podawane są w niej smaczne posiłki. Niestety jedzenie w restauracji jest drogie, ponadto w tych dobrych trzeba rezerwować miejsce. Oczywiście można także jadać na mieście, np. w fast foodach, jest to tańsze, jednak mało smaczne i niestety powoduje wiele dolegliwości. Takie jedzenie jest pełne konserwantów, co bardzo źle wpływa na prace całego organizmu. Jednocześnie jedzenie śmieciowe jest też kaloryczne, co z kolei powoduje, że bardzo łatwo przybieramy na wadze. Zatem tej opcji mówimy kategoryczne „nie!”.

Dieta pudełkowa – rozwiązanie na miarę XXI wieku

Ciekawą opcją jest dieta pudełkowa. Przede wszystkim jest zdrowa i zbilansowana, gdyż całe menu przygotowywane jest przez najlepszych dietetyków. Jednocześnie trzeba także zwrócić uwagę na to, że jest różnorodna, a więc nie trzeba obawiać się, że posiłki będą monotonne, a co gorsza niesmaczne. Do wyboru ma się wiele opcji diety. Można zdecydować się na opcję wegetariańską, ale i wegańską, a dla osób z otyłością polecana jest np. opcja 1500 kalorii. Można też wybrać opcję specjalną np. dla sportowców. Dodatkowo posiłki mogą być dostarczane w wybrane miejsce. Takie rozwiązanie jest wygodne, a jednocześnie pozwoli nam zaoszczędzić czas, który normalnie musielibyśmy poświęcić na gotowanie. Zatem zamiast spędzać czas przy „garach”, możemy się zrelaksować, zajadając smaczne jedzenie.

Naszym zdaniem warto zdecydować się na dietę pudełkową, która nie jest wcale bardzo kosztowna. Oczywiście samodzielne gotowanie też nie jest złym pomysłem, tylko niestety jest czasochłonne, a przecież wolny czas możecie zdecydowanie inaczej spożytkować, choćby czytając książki bądź spotykając się ze znajomymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj