Kac może popsuć dobre wrażenia z poprzedniego dnia. Jak się przed nim ustrzec i jak łagodzić jego skutki?

Sposoby na kaca przed piciem:

Po pierwsze, pamiętaj, iż nie warto iść na imprezę, jeśli jesteś niewyspany. Przed alkoholową imprezą powinieneś dobrze się zregenerować lub zrobić sobie drzemkę, tak aby organizm trochę odpoczął. Powinieneś się również porządnie najeść, szczególnie tłuste potrawy będą tu mocne, gdyż ochronią wątrobę i alkohol będzie się ciężej wchłaniał. Gdy jesteś palaczem, zacznij rzadziej sięgać po papierosy, gdyż nie powinno się łączyć picia alkoholi z nikotyną. Zakup także przed imprezą środki z elektrolitami, dostępne w każdej aptece. Warto także zażyć witaminę C, magnez, potas, ochronią nas one przed utratą tych pierwiastków. Pamiętaj także, aby w ten dzień pić dużą ilość napojów niealkoholizowanych, najlepiej sięgać po wodę mineralną, dzięki której organizm dobrze się nawodni.

Sposoby na kaca po imprezie:

Po zakończonej imprezie wypij litr lub półtora wody. Aby zmniejszyć odczucia związane z kacem i szybciej dojść do siebie, poranek warto zacząć od wzięcia prysznica. Zacznij także od uzupełnienia płynów. Co najlepiej pić na kaca? Najlepsza będzie woda mineralna niegazowana wysokozmineralizowana, ale możesz również pić napoje izotoniczne, soki owocowe lub sok pomidorowy. Pamiętaj o tym, aby uzupełnić cukier, wypij posłodzoną herbatę lub zjedz dwie łyżeczki cukru, albo sięgnij po miód. Nawet jeśli odczuwamy mdłości, trzeba coś zjeść, dobrze, jeśli będzie to tłuste danie. Na kaca najlepszy będzie rosół, a także kwaśne rzeczy takie jak kwaśne mleko, woda z ogórków czy kefir. Unikajmy brania leków takich jak aspiryna czy paracetamol, ponieważ razem z alkoholem mogą uszkodzić wątrobę, szczególnie na pusty żołądek. Jeśli warunki atmosferyczne nam na to pozwalają, to wyjdźmy na spacer, świeże powietrze na pewno nam pomoże dojść do siebie. Jeśli poczujemy się świeżo, szybciej dojdziemy do siebie, dlatego zmieńmy również ubrania, jakie mieliśmy na sobie na te czyste i pachnące. Mimo wstrętu w trakcie kaca do alkoholu warto spożyć jego małą dawkę, która pomoże organizmowi wrócić do normalności.

Zobacz również:  Dietetyk uczy się całe życie? Jak zwiększać swoje kompetencje w dziedzinie dietetyki?

Walka z kacem jest bardzo prosta, o ile dostosujemy się do rad i będziemy korzystać z zasad, jakie pozwolą nam uniknąć kaca po imprezie alkoholowej. O to, aby go wyeliminować, możemy także walczyć w trakcie picia. Warto znać te proste sposoby, aby na drugi dzień nie cierpieć i normalnie funkcjonować.

W trakcie picia można także sięgnąć po preparaty, których zadaniem jest przyspieszenie procesów metabolicznych i oczyszczenie organizmu, usunięcie toksyn. W aptece znajdziesz takie preparaty jak: 2Kc, KC-24 Prevent czy AntyKac, Klin. Kiedy zaczynasz spożywać alkohol, nie mieszaj ze sobą rodzajów alkoholi, np. piwa z wódką. Pij spokojnie, nie za szybko, a po kolejne alkohole sięgaj z odstępami co 20-30 minut. Przepijaj także alkohol innymi płynami, możesz pić w międzyczasie jakieś napoje czy wodę mineralną. Nie sięgaj zbyt często po papierosy, najlepiej w ogóle na imprezie z nich zrezygnuj. Pamiętaj także o tym, iż najskuteczniejszą metodą w uniknięciu kaca jest kontrolowanie spożywanej ilości alkoholi. Znając swój umiar, na pewno nie obudzisz się z bólem głowy.

Więcej o sposobach na kaca możesz przeczytać na blogu.

Źródło: Sposoby na Nowy Rok bez kaca – co jeść na kaca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here