Wycieczka za miasto, zajęcia sportowe w szkole, czy może wyjście na siłownie? Bez torby może się to nie udać. Na takie okoliczności potrzebujemy odpowiedniej ilości napojów, ubrania na zmianę, ręcznika czy innych dodatkowych akcesoriów. Natomiast wybierając się na dłuższą eskapadę, będziemy potrzebowali więcej rzeczy. W których przypadkach lepiej sprawdzi się torba treningowa z wytrzymałych materiałów, a w której wygodny plecak?

Charakterystyka i zalety plecaka sportowego

Plecak sportowy to niewątpliwie bardzo popularny i komfortowy produkt do przenoszenia rzeczy na trening. Występuje on w różnych rozmiarach, dlatego łatwo dobrać taki, który pomieści najpotrzebniejsze rzeczy. Plecak zakładany jest na oba ramiona, co daje szansę na równomierne rozłożenie ciężaru. Tym samym nie obciążamy rąk i są wolne od konieczności trzymania czegokolwiek. Umożliwia to wygodne pokonywanie nawet dłuższych dystansów bez obaw o to, że przeciążymy stawy, czy mięśnie.

Plecaki sportowe wybierane są także chętnie przez rowerzystów. Jazda na jednośladzie, ale także hulajnogą czy skuterem wymaga wolnych obu rąk. Z tego względu plecak jest nieodłącznym elementem takich sportowców. Mogą schować w nich z powodzeniem wodę, przekąski i strój na przebranie.

Plecak można wykorzystać także jako dodatkowe obciążenie podczas treningu. Doskonale nada się do ćwiczeń wzmacniających wytrzymałość.

Charakterystyka i zalety torby treningowej

Mogłoby się wydawać, że torba sportowa wypada nieco gorzej niż plecak sportowy. W końcu ma on tyle zalet, że ciężko mu dorównać. Jednak torby treningowe posiadają jedną ważną różnicę. Szczegół, który dla niektórych okazuje się argumentem za ich zakupem. Jest to oczywiście o wiele większa pojemność, przez co możemy spakować więcej sprzętu. Nawet niewielkie torby sportowe damskie mogą pomieścić stroje na przebranie, dodatkowe buty, butelkę wody, ręcznik i kosmetyki, czym nie może pochwalić się nawet większy plecak.

Torby sportowe są uniwersalnymi produktami, w których swój cały sprzęt i wyposażenie zmieści każdy sportowiec bez względu na uprawianą dyscyplinę. Prosta konstrukcja i duża pojemność sprawiają, że możemy w niej przechowywać rzeczy o nieregularnych kształtach i wymiarach, np. kask, obuwie czy różne ochraniacze i urządzenia do ćwiczeń.

Pomocne są także różne boczne i wewnętrzne kieszonki, dzięki czemu w prosty sposób możemy uporządkować cały swój asortyment.

Mała torba sportowa czy plecak?

To, jakie rozwiązanie będzie dla nas lepsze, jest przede wszystkim zależne od tego, do czego będziemy potrzebowali torbę lub plecak. Jeżeli chodzimy regularnie na siłownie i potrzebujemy miejsca na przechowanie różnych akcesoriów treningowych, butów i stroju to dobrym rozwiązanie może okazać się mała torba treningowa, np. o pojemności 25L.

Jeżeli jednak planujemy dalsze trasy i potrzebujemy rozwiązania, które zabierzemy ze sobą także na rower czy dłuższe wycieczki, to plecak sportowy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Tutaj również należy jednak skupić się na jego pojemności i dobrać taką, która spełni nasze oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj