Używany sprzęt na siłowni. Czy warto? Jak przebiega jego regeneracja?

0
482

Jednym ze sposobów optymalizacji kosztów otwarcia i prowadzenia klubu fitness jest używany sprzęt na siłownie. Nowe markowe urządzenia kosztują niemało. Z tego też powodu często zdarza się, że dane maszyny są po prostu leasingowane. Nie każdemu pasuje takie rozwiązanie. A przy ograniczonym budżecie zakup nowych urządzeń za gotówkę może nie wchodzić w grę. Regenerowany sprzęt do ćwiczeń jest w tej sytuacji najlepszą opcją. Co ważne, fakt, że nie jest to nowe urządzenie, nie jest z reguły zauważalny przez klientów siłowni. Jak to możliwe? Na czym polega regeneracja takich urządzeń?

Profesjonalne wyposażenie siłowni z drugiej ręki

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dużym klubem fitness, czy z mniejszą siłownią, odpowiednie wyposażenie obiektu jest elementem podstawowym. Oczywiste jest to, że muszą się tam znaleźć maszyny do ćwiczeń, takie jak:

  • urządzenia do treningu aerobowego
    • bieżnie
    • crosstrainery
    • maszyny eliptyczne
    • rowery stacjonarne
  • maszyny ze stosem

Przy czym muszą to być one profesjonalne. Tylko takie będą w stanie wytrzymać obciążenia eksploatacyjne, jakim są poddawane komercyjne urządzenia. To jednak nie wszystko. Konstrukcja markowych produktów jest bowiem opracowana z myślą o ich trwałości i w miarę prostej regeneracji. Wszystko to sprawia, że używany sprzęt na siłowni jest niezwykle korzystną i popularną opcją.

Używany sprzęt na siłowni – dlaczego warto?

Wyposażenie z drugiej ręki to sposób na zaopatrzenie swojej siłowni w wysokiej klasy urządzenia do ćwiczeń, dostępnych w atrakcyjnej cenie. Ruszając dopiero ze swoją inwestycją, czyli otwierając nową siłownię, taka opcja nie wywoła wyrwy w budżecie. Zakup urządzeń po regeneracji lub sprzętu używanego na siłownie, który zregenerujemy, to również najlepszy sposób na sprawdzenie potrzeb klientów naszej siłowni.

Kiedy zobaczymy, że dane maszyny treningowe nie są popularne, a inne natomiast cieszą się dużym zainteresowaniem, będziemy wiedzieć, w jakim kierunku rozwijać swoją siłownię. A wszystko to bez konieczności ponoszenia olbrzymich kosztów związanych z zakupem nowych maszyn. Ponadto zakup używanego sprzętu na siłownie, którego regeneracje zlecimy profesjonalnej firmie, to najprostszy prosty sposób na personalizację urządzeń, poprzez nadanie im określonych barw i logotypów swojej siłowni.

Używany sprzęt na siłowni. Czy warto? Jak przebiega jego regeneracja? 1

Regeneracja maszyn do ćwiczeń

Używany sprzęt na siłowni, który przechodzi kompleksową regenerację, jest praktycznie rozkładany na elementy pierwsze. Tym samym sprawdzone zostają jego wszystkie podzespoły – w tym również elektroniczne. Zużyte części zostają wymienione, a cała maszyna jest odświeżona.

Proces regeneracji używanego sprzętu na siłownie można podzielić na:

  • rozłożenie maszyny
  • jej gruntowne czyszczenie
  • usuwanie ewentualnych usterek
  • wymiana mechanicznych elementów eksploatacyjnych
  • regeneracja lub wymiana elektronicznych podzespołów maszyny
  • opcjonalna customizacja maszyny:
    • malowanie konstrukcji na dany kolor
    • oznaczenie maszyn logiem klubu

Ostatnim elementem regeneracji używanych maszyn treningowych jest kontrola techniczna weryfikująca ich działanie. Tak zregenerowany sprzęt, wyposażony w nowe podzespoły, jest w pełni sprawnym urządzeniem, które z powodzeniem będzie służyć przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj