Paznokcie cienkie jak kartka papieru to udręka wielu kobiet, a przecież większości z nas zależy nam tym, aby efektowny manicure uzupełniał wygląd dłoni. Na taki stan rzeczy ma wpływ wiele różnych czynników, które nie zawsze są zależne od nas. Mimo to istnieje jednak wiele różnych sposobów mających realny wpływ na wzmocnienie i odbudowę paznokci.

Które z nich są zatem najskuteczniejsze i w jaki dokładniej sposób możemy odbudować i wzmocnić płytkę paznokcia? Zapraszamy do lektury naszego poradnika, który powstał przy współpracy z redakcją portalu dla kobiet Wyszukana.com.pl!

Jakich preparatów użyć do wzmocnienia paznokci?

Najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawienie kondycji paznokci jest regularne stosowanie odpowiednich preparatów, które wzmacniają i odbudowują płytkę. Czym zatem kierować się podczas ich wyboru? Na początek weźmy pod lupę oliwki do skórek i paznokci. Te powinny mieć właściwości nawilżające i natłuszczające, a co za tym idzie powinny zawierać witaminy A, E, D oraz te z grupy B. Dodatkowym atutem będzie zawartość olejów roślinnych (np. oleju migdałowego i oleju brzoskwiniowego), które wykazują działanie regenerujące i ochronne – podpowiada stylistka przygotowująca inspiracje na manicure dla jednego z czołowych portali w kraju. Kolejnym preparatem, którego nie powinno zabraknąć w domowym zestawie produktów do paznokci jest specjalna odżywka. Tutaj warto zaznaczyć, że ta nie działa bezpośrednio na sam paznokieć, który jest martwą tkanką, a na macierz, z którego wyrasta nowa warstwa. W tym wypadku poszukujmy więc preparatów bogatych w witaminy A, E oraz te z grupy B, a oprócz tego kolejnym atutem będzie zawartość olejów roślinnych, oleju arganowego oraz wapnia. Takie połączenie składników pozwoli wzmocnić i odżywić paznokcie, a tym samym uelastycznić płytkę i ochronić ją przed ewentualnymi złamaniami.

Jak pielęgnować paznokcie domowymi sposobami?

Samo stosowanie preparatów wzmacniających i odbudowujących paznokcie to jednak nie wszystko. Jeżeli nie mamy pod ręką żadnego z nich lub chcemy przyspieszyć uzyskanie efektów, warto rozważyć wykorzystanie domowych sposobów pielęgnacji dłoni. Te nie wymagają wysokich nakładów finansowych, a większość z nich przygotujemy przy użyciu produktów dostępnych w większości domów. Jak zatem pielęgnować paznokcie domowymi sposobami? Sprawdźcie dwa wybrane przez nas sposoby:

1. Kąpiel dłoni w oliwie z cytryną na wzmocnienie i odżywienie paznokci

Zabieg jest bardzo prosty w przygotowaniu i przynosi bardzo zadowalające efekty końcowe. Rozpoczynamy od podgrzania oliwy, następnie przelewamy ją do głębszego naczynia i dodajemy kilka kropli ze świeżo wyciśniętej cytryny. W tak przygotowanej kąpieli moczymy paznokcie od 10 do 15 minut, następnie myjemy delikatnym mydłem i nawilżamy kremem. Taką kurację powinniśmy stosować mniej więcej co 15-20 dni, a jej efektem będzie intensywnie odżywienie, wzmocnienie i nawilżenie paznokci.

2. Kąpiel dłoni w żelatynie na uelastycznienie i wzmocnienie paznokci

Jest to świetny zabieg na uelastycznienie i wzmocnienie płytki paznokcia. Rozpoczynamy od podgrzania niewielkiej ilości wody, do której dodajemy żelatynę, a następnie w tak przygotowanej mieszance moczymy opuszki palców przez 5-10 minut. Po upływie wymaganej ilości czasu dłonie myjemy delikatnym mydłem i nawilżamy kremem. Taką kurację możemy stosować co 15-20 dni, a jej efektem będzie wspomniane wcześniej uelastycznienie paznokci oraz ochrona przez ewentualnymi złamaniami.

Jak utwardzić paznokcie?

Kolejnym pomysłem poza stosowaniem preparatów i domowych zabiegów na wzmocnienie i utwardzenie paznokci jest zrobienie manicure hybrydowego. I choć wiele osób zadaje sobie pytanie, czy hybryda niszczy paznokcie, to odpowiedź brzmi nie. Poprawnie zrobione paznokcie hybrydowe nie wypływają negatywnie ani na samą płytkę, ani na skórki wokół niej. Jest to zatem doskonały sposób pozwalający wzmocnić paznokcie, który jednocześnie umożliwia ich rośnięcie bez obaw o uszkodzenia – wszak warstwa bazy hybrydowej, lakieru hybrydowego i topu hybrydowe skutecznie ochroni płytkę przed uszkodzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj