Czy mogę nosić soczewki kontaktowe?

To pytanie zadaje sobie wielu użytkowników tradycyjnych okularów. Z używaniem soczewek kontaktowych łączy się wiele mitów i teorii, które już wiele lat temu straciły na aktualności. Stosowane powszechnie przed laty, tak zwane twarde soczewki kontaktowe powodowały spory dyskomfort u użytkownika, mogły też doprowadzać do podrażnienia delikatnej gałki ocznej. Współczesne soczewki kontaktowe są miękkie, zawierają w sowim składzie znaczny procent wody. Właściwie dobrane są praktycznie nieodczuwalne w oku. Przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych obejmują jedynie 0,1% osób z wadami wzroku, można więc śmiało stwierdzić, ze soczewki kontaktowe są dla wszystkich.

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe dostępne są na rynku w wielkim wyborze, można je kupić w sklepach i zakładach optycznych, w popularnych sieciach drogerii, a także zamówić za pośrednictwem internetu. Jednak wybór soczewek na własną rękę nie jest dobrym pomysłem, a niewłaściwie dobrane mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Należy pamiętać, że parametry soczewek kontaktowych nie zawsze pokrywają się tymi, które mamy na recepcie na okulary. Dlatego po podjęciu decyzji o używaniu soczewek kontaktowych należy wybrać się do okulisty, który wykona niezbędne badania. W tym celu można zarejestrować się na stronie coopervision.pl i po wyszukaniu najbliższego specjalisty umówić się na badanie. Coopervision.pl  skupia w specjalnym klubie użytkowników soczewek. Członkowie klubu maja specjalne przywileje  i mogą znacznie zaoszczędzić, a przy okazji kupić sprawdzone soczewki najwyższej jakości.

Dlaczego warto nosić soczewki kontaktowe?

W wielu sytuacjach są znacznie wygodniejsze niż okulary. Nie parują, nie zsuwają się i nie spadają. Wygodniej w nich pracować i uprawiać sporty. Nie wymagają tak dużego, jednorazowego wydatku jak okulary. Pozwalają na większą swobodę w stylizacji własnego wizerunku – na przykład na noszenie okularów przeciwsłonecznych lub na makijaż.

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Właściwą moc i parametry ustali lekarz. Oprócz tego należy zastanowić się jaki sposób użytkowania będzie dla nas najwygodniejszy. Mogą być to soczewki dzienne, dobowe (bez potrzeby zdejmowania na noc), 2-tygodniowe czy miesięczne. Nie należy kupować soczewek kontaktowych z niesprawdzonych źródeł i korzystać z podejrzanych „okazji”. Soczewki kontaktowe są produktem medycznym i powinny posiadać certyfikaty dopuszczające je do sprzedaży na terenie Unii europejskiej a także wyraźną datę ważności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj