Zabiegi falą uderzeniowa – jak oddziałują na skórę?

0
715

Fala uderzeniowa jest falą akustyczną, przenoszącą wysoką energię w konkretny obszar za pośrednictwem specjalnej sondy. Jej właściwości znajdują bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Cechą charakterystyczną terapii z jej wykorzystaniem jest bardzo krótki czas narastania fali. Ze względu na odpowiednią kompresję powietrza, energia kinetyczna przenoszona jest do aplikatora poprzez sam efekt uderzenia. Powstała w ten sposób fala uderzeniowa może rozchodzić się po docelowej partii ciała w sposób promienisty, bądź też skoncentrowany. W zależności od poziomu ciśnienia, częstotliwości fali oraz przekaźnika, inna może być głębokość takiej penetracji. Nie bez znaczenia pozostają też zdolności danej tkanki do absorpcji.

Na czym polega zabieg falą uderzeniową?

Jednym z najbardziej efektywnych zabiegów wykorzystujących falę uderzeniową jest Storz Medical. Przesłanie fali akustycznej o wysokiej energii w określone obszary ciała przynosi wiele korzystnych rezultatów, takich jak poprawa jędrności skóry, miejscowe rozluźnienie tkanki łącznej czy zredukowanie tkanki tłuszczowej. Efekty działania urządzenia wykorzystywanego w tym zabiegu umożliwiają dotarcie na głębokość nawet 5 centymetrów, podczas gdy konkurencyjne sprzęty zapewniają zaledwie do 1 cm zasięgu. Fala uderzeniowa wnika w głąb skóry, dzięki czemu znacząco podnosi przepuszczalność błon komórkowych. W rezultacie może do nich dotrzeć więcej tlenu i substancji odżywczych, co poprawia mikrokrążenie w obrębie tkanek i redukuje objętość tkanki tłuszczowej. Stymulowanie tkanek za pomocą fali akustycznej odbywa się w sposób mechaniczny, podobnie jak pobudzanie nowych naczyń krwionośnych do wzrostu czy poprawa metabolizmu komórkowego.

Zabiegi falą uderzeniowa – jak oddziałują na skórę? 1

Jakie są wskazania do zabiegu falą uderzeniową?

Wykorzystanie fali akustycznej pozwala na kompleksowe modelowanie i ujędrnianie skóry, a także zniwelowanie wielu jej niedoskonałości strukturalnych. Zabiegi te przeprowadzać można zarówno na ciało, jak i twarz. Przy użyciu fali akustycznej da się ujędrnić skórę, a także wyraźnie zmniejszyć różne jej defekty. Podstawowe wskazania do tej procedury to m.in. redukcja zaawansowanego cellulitu, zbitej i miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej czy redukcja obrzęków. Zabieg Storz Medical może też działać wyszczuplająco, ujędrniająco i stymulująco. Najczęściej falę uderzeniową stosuje się w obrębie pośladków, ramion, ud, brzucha, pleców oraz innych obszarów ciała, które trzeba wymodelować lub wyszczuplić. Z zabiegów tych korzystać mogą osoby w każdym wieku, przy czym w przypadku pacjentów niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodzica.

Jak odbywa się zabieg falą uderzeniową Storz Medical?

Przed rozpoczęciem zabiegu konieczne jest odbycie konsultacji ze specjalistą. Fala uderzeniowa Storz Medical jest bezbolesna i bezpieczna, dzięki czemu nie wymaga znieczulenia. Wybrane partie ciała pokrywane są specjalnym żelem przewodzącym, pozwalającym na wniknięcie fali uderzeniowej w najgłębsze warstwy skóry. Do ciała przykładana jest następnie głowica, a sama procedura trwa średnio 40 – 60 minut w zależności od obszaru. Od miejsca poddawanego działaniu fali uderzeniowej zależy również cena zabiegu Storz Medical, która w klinice Anlaya jest bardzo przystępna.

Zabiegi falą uderzeniowa – jak oddziałują na skórę? 2

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Po zastosowaniu fali uderzeniowej, na skórze wystąpić mogą nieduże siniaki lub zaczerwienienia. Szybko jednak zanikają, dzięki czemu powrót do normalnej aktywności jest możliwy praktycznie od razu.
Ilość serii zabiegów w tygodniowych odstępach dobierana jest do rodzaju i poziomu zaawansowania problemu, a ostateczne efekty zaobserwować można po około 3 miesiącach. Storz Medical to bezpieczna procedura, jednak występują pewne przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Zabiegi falą uderzeniową nie są polecane kobietom w ciąży i karmiącym, a także osobom z zaburzeniami krzepliwości krwi, zakrzepicą, chorobami nowotworowymi lub przepukliną występującą w obszarze zabiegowym. Z procedury muszą też zrezygnować pacjenci z rozrusznikami serca, przyjmujący leki przeciwzakrzepowe lub w okresie 6 tygodni przed zabiegiem leczeni kortykosteroidami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj