Zima. Rząd zamknął siłownie i obiekty sportowe, bo koronawirus. Do tego biegasz za dzieckiem po mieszkaniu od rana, bo zamknęli także przedszkola. Sięgasz po pączka, by zaleczyć te zimowe smutki słodkościami. Stop! – kto powiedział, że od słodkości nie można schudnąć, a bieganie za dzieckiem to nie są ćwiczenia?

Żywieniowiec z przyjaznym i racjonalnym podejściem do odchudzania

To naturalnie, że zimą mamy większą ochotę na ciastka – przyznają dietetycy online. Ale! Jeśli chodzi o słodycze… nigdy nie mów nigdy, w szczególności, że nie musisz z nich rezygnować. – radzi dietetyk online Michał Wrzosek, autor bloga o zdrowym odchudzaniu. I dodaje: Możesz zjeść szarlotkę, chipsy oraz krem czekoladowy z radością i jednocześnie świetnie wyglądać. Zakazując sobie jedzenia słodyczy, nabierasz na nie jeszcze większej ochoty – nie rób tak! Zakazy wpędzają w poczucie winy, bo kiedy zjesz niedozwolony posiłek, źle się z tym czujesz, co w konsekwencji prowadzi do przejadania się. Wprowadzając desery do swojej diety, przejmujesz nad nimi kontrolę – to Ty rządzisz tym, co jesz, a nie jedzenie Tobą. Zdrowa dieta nie polega na zakazach i rezygnacji na zawsze z posiłków, które lubimy. Dietetyk przez internet zachęca także: Dając sobie trochę tego, co kochasz każdego dnia, wyprzedzasz tęsknotę, zapobiegasz przejadaniu się i budujesz trwałą, dobrą relację z jedzeniem.

Jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?

Zacznijmy jednak od początku. Wiemy już, że aby schudnąć, nie musisz jeść samej sałaty. Musisz jednak coś zrobić – obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne, a potem odciąć od niego 10–15% całkowitego zapotrzebowania energetycznego.

Dietetyk online oprze dietę na Twoich ulubionych potrawach

Profesjonalny, najlepszy dietetyk online cechuje się tym, że zaczyna układanie diety od zrozumienia specyficzności swojego klienta. A nie od pryncypialnych haseł typu: w czasie diety odchudzającej musimy zrezygnować z…. Podczas konsultacji online prosi wręcz o sporządzenie przez klienta listy jego ulubionych potraw. Bo prawie każdy kulinarny kaprys można pro-zdrowotnie udoskonalić – przygotowując na przykład naleśniki pełnoziarniste z kolendrą, hummusem i kurczakiem, jeśli jesteś fanem naleśników i drobiu.

Każdy ruch jest ważny

Istotne jest też dopasowane diety do Twojego stylu życia. Jeśli nie lubisz treningów, dietetyk online zaleci Ci rozpoczęcie aktywności fizycznej od ruszenia się z fotela i przespacerowania się do pracy zamiast pojechania do niej autem.

Wirtualny dietetyk zaleca: zbilansowana dieta spala tłuszcz

Aby zdrowo schudnąć zimą i nie nabawić się wraz z pierwiosnkami efektu jojo, wprowadź w życie zbilansowaną dietę – zawierającą białko, węglowodany złożone, zdrowe tłuszcze, warzywa i błonnik. Białko wygeneruje termogenezę poposiłkową, a węglowodany złożone zapewnią niski indeks glikemiczny sprzyjający spalaniu tłuszczu. Błonnik i warzywa nasycą i poprawią humor, pozwalając wytrwać na diecie. Zadbaj, aby połowę posiłku stanowiły owoce i warzywa.

Nuda wrogiem diety – radzi przezorny żywieniowiec

Dietetyk online radzi też, aby urozmaicać posiłki – na przykład w każdym tygodniu jeść trochę inne owoce. Bo jedzenie przykładowych jabłek może Cię znudzić, a od nudy jest tylko krok do rzucenia diety.

Przyspiesz spalanie tłuszczu

Aby przyspieszyć spalanie tłuszczu zimą, zastosuj tych kilka tricków: podnieś spożycie białka (do 2g/kg masy ciała), pij więcej wody (0,5l chłodnej wody zwielokrotnia metabolizm o 25-30% w czasie 90 min). Pij również czarną lub zieloną kawę i herbatę (kofeina i EGCG intensyfikują metabolizm nawet o 11% i przyspieszają rozpad tkanki tłuszczowej o 30%). Wykorzystuj poprawiające metabolizm przyprawy: curry, chili, kardamon, a także… śpij. Bo niedobór snu koreluje z nadwagą, zmniejszając motywację i generując głód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here