Jen Selter – Trening, ćwiczenia i efekty

0
8122
Jen Selter trening

Jen Selter, znana jako „Króla pośladków” to młoda instruktorka fitness oraz popularna instagramerka, którą śledzi 12,7 miliona fanów na całym świecie. Swoją osobę kieruje do kobiet marzących o zgrabnej sylwetce i jędrnych pośladkach. Dzięki dobrze dopasowanym ćwiczeniom można wyrzeźbić ciało i pozbyć się cellulitu. Od pewnego czasu z dużym zainteresowaniem spotykają się treningi Jen Selter. Kim jest Jen i na czym polegają jej ćwiczenia? Czy przynoszą efekty? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Kim jest Jen Selter?

Jen, a dokładnie Jennifer Leigh Selter, to 26-letnia amerykańska modelka i instruktorka fitness. Jest również gwiazdą Internetu. Zyskała sławę dzięki zdjęciom publikowanym w mediach społecznościowych. Największą popularnością cieszą się jej kształtne, odstające pośladki. Obecnie na Instagramie, jak już wspomnieliśmy, obserwuje ją prawie 13 milionów osób, a pojedyncze zdjęcia Jen mają setki tysięcy fanów. Jennifer została okrzyknięta właścicielką najpiękniejszych pośladków Instagrama. Młoda Amerykanka postanowiła wykorzystać swoją sławę i zachęcić innych do zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Przykładowe treningi Jen Selter można znaleźć w mediach społecznościowych oraz na platformie Youtube.

Jen Selter - Trening, ćwiczenia i efekty 1

Zasady treningu Jen Selter

Na czym dokładnie polega trening Jen Selter i jak uzyskać efekt podniesionych, jędrnych pośladków? Podstawą treningów jest łączenie ćwiczeń cardio z wysiłkiem siłowym. Takie zestawienie przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, pomaga pozbyć się znienawidzonego przez kobiety cellulitu oraz poprawia ogólną wydolność organizmu. Ważnym elementem ćwiczeń Jennifer jest wchodzenie po schodach. Najlepszą opcją są schody sportowe, jednak ćwiczenia można wykonywać również na normalnych schodach. Taka aktywność wzmacnia mięśnie nóg i zmusza pośladki do pracy. Aby zauważyć efekty, należy ćwiczyć 4 razy w tygodniu przez minimum 20-30 minut dziennie. Jen dodatkowo biega 4 razy w tygodniu. Biegi zmuszają do pracy wiele grup mięśni, jednak najbardziej działają na nogi i pośladki. Gwiazda Instagrama wykonuje także ćwiczenia na mięśnie pośladków, między innymi przysiady, wysoki i wykroki z obciążeniem. Trenuje zarówno ze sztangą, jak również z ciężarkami lub kettlebell. Instruktorka robi ponadto kilkuminutowe deski, pajace oraz brzuszki.

Jen Selter - Trening, ćwiczenia i efekty 2

Przykładowy trening Jen Selter

Jen Selter chętnie dzieli się swoimi treningami z Internautami. Dzięki temu każdy w swoim tempie może wyrzeźbić ciało i dążyć do osiągnięcia idealnych pośladków w domowym zaciszu. Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia z treningu Jen Selter. Można je ze sobą łączyć i tworzyć własne plany treningowe. Są dedykowany dla osób, które chcą spalić tkankę tłuszczową z dolnych partii ciała oraz pragną mieć krągłe pośladki. W zależności od stopnia zaawansowania, ćwiczenia można wykonywać z dodatkowym obciążeniem. Osoby początkujące mogą przystąpić do treningu bez ciężarków.

  1. Przysiady – należy wykonać 20 powtórzeń. Pamiętaj, aby kolana znajdowały się w jednej linii ze stopami. Pupa powinna być odchylona do tyłu. Unikaj garbienia się, wyprostuj plecy i staraj się patrzeć przed siebie.
  2. Przysiad z wyskokiem w górę – utrzymując pozycję stojącą, weź głęboki wdech i przejdź do przysiadu, z wydechem wykonaj dynamiczny wyprost kolan i podskocz w górę. Wracając do przysiadu należy amortyzować skok, uginając kolana. Ćwiczenie powtórz 20 razy.
  3. Odwodzenie nogi w klęku podpartym – uklęknij z rękoma opartymi na podłodze lub macie. Ręce powinny być ułożone prostopadle do tułowia, a ramiona ustawione na szerokość barków. Unoś w bok ugiętą w kolanie nogę. Ćwiczenie należy powtórzyć 30 razy na każdą stronę.
  4. Unoszenie bioder w górę – połóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i lekko je rozstaw. Wykonując wdech, oderwij od podłogi pośladki oraz plecy, przytrzymaj pozycję przez kilka sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie należy wykonywać przez minutę, starając się zrobić jak najwięcej powtórzeń.
  5. Zakroki – przyjmij pozycje stojącą, ściągnij łopatki, wyprostuj plecy, napnij pośladki oraz brzuch. Wykonaj zakrok jednej nogi do tyłu. Druga noga, tak zwana noga wykroczna, pozostaje w miejscu. Kolana należy ugiąć pod kątem prostym. Kolano nogi zakrocznej, czyli tej znajdującej się z tyłu, nie może dotykać podłogi. Wykonując wdech, przenieś ciężar na nogę wykroczną i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie należy wykonywać przez 60 sekund, robiąc jak najwięcej powtórzeń.

Efekty treningu Jen Selter

Jen Selter - Trening, ćwiczenia i efekty 3

Wykonując regularnie treningi Jen Selter, można spodziewać się podniesienia pośladków. Proponowane przez nią ćwiczenia wzmacniają również mięśnie nóg oraz wpływają na ogólną poprawę sylwetki. Treningi koncentrują się na dolnych partiach ciała, dzięki czemu są skuteczne na cellulit. Pierwsze efekty są widoczne po około kilku tygodniach od rozpoczęcia aktywności fizycznej. W związku z tym, że wiele ćwiczeń wykonuje się w przysiadzie, warto opanować wcześniej prawidłową technikę wykonywania przysiadów. Tylko wtedy cały trening przeniesie rezultaty i nie obciąży stawów. Oprócz ćwiczeń, istotną rolę odgrywa także dieta. Jen podkreśla, że jej wygląd nie jest wyłącznie zasługą treningów, ale również zdrowego odżywiania. Warto wprowadzić do codziennego menu większe ilości białka, które pomogą zbudować masę mięśniową oraz należy zredukować ilość tłuszczu w posiłkach.

Dodatek: 8 minutowy trening z Jen Selter na YouTube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj