Karta Multisport – dodatek warty zainteresowania?

0
7432
karta multisport

Być może szukając pracy lub przeszukując dostępne w ofercie oferty pracy napotkałeś na kartę Multisport, wymienioną pośród oferowanych przez pracodawcę dodatków. Czym jest ta karta? Jakie możliwości daje? Jak można ją uzyskać i w pełni wykorzystać? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym tekście.

Czym jest Karta Multisport i co daje?

Karta Multisport, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na korzystanie w wielu obiektów sportowych, na których w ramach opłaconego comiesięcznie abonamentu jej posiadacze mogą w określony sposób (limitowany lub nielimitowany) korzystać z dostępnego w nich wyposażenia. Sporą część abonamentu opłaca pracodawca, dlatego końcowo kosztuje ona pracownika znacznie mniej niż karnet kupowany indywidualnie. Liczba miejsc akceptujących tę kartę jest ogromna i w dodatku do współpracy z programem stale przystępują nowe podmioty, dzięki czemu nietrudno znaleźć zajęcie, które się najbardziej lubi. Korzystanie z karty jest bardzo łatwe i pozwala na korzystanie z dowolnego obiektu o dowolnej porze. Jest to wspaniała zachęta do dbania o swoje zdrowie i kondycję i regularnego uprawniania sportu. Jakie sporty możemy uprawiać, posiadając tę kartę? Jest ich całe mnóstwo, jednak najczęściej spotykane, to:

 • siłownia,
 • joga,
 • aerobik,
 • taniec,
 • pływanie,
 • sztuki walki,
 • fitness,
 • squash,
 • cross-fit,
 • sauna.

Multisport obiekty

W tej chwili w naszym kraju z kartą multisport skorzystamy z oferty przeszło 4400 siłowni i obiektów sportowych, dostępnych w 650 miastach. Na stronie internetowej Benefit Systems (bo tak się nazywa organizator programu) znajdziemy szczegółową listę uczestniczących w nim placówek. Można skorzystać z wygodnej wyszukiwarki wykazującej wszystkie obiekty znajdujące się w naszym otoczeniu.

karta multisport

Strona do sprawdzania obiektów akceptujących kartę Multisport: https://www.kartamultisport.pl/obiekty/

Rodzaj aktywności z jakich możemy skorzystać za pomocą karty Multisport jest ogromna. Są nie tylko siłownie i baseny, ale również takie obiekty jak: part linowy, squash, sztuki walki, aerobik, sauna, spininng czy ścianka wspinaczkowa.

Jakie są rodzaje kart?

Aby dopasować swoją ofertę do jak największej liczby pracodawców i ich pracowników wyszczególniono trzy podstawowe kategorie kart, różniące się między sobą ceną, jak i oferowanymi korzyściami.

 • Najtańszy rodzaj kart nosi nazwę Multisport multiactive i oferuje wstęp do 1700 miejsc, w których można uprawiać aktywność fizyczną. Zazwyczaj w jej ramach określona jest również miesięczny limit wejść do obiektów.
 • Średni pakiet to Classic, którego limit rozszerzony jest do 2000 placówek, pozwalających na uprawianie aż 25 dyscyplin, a liczba dopuszczonych wejść odpowiada liczbie dni w miesiącu.
 • Najbardziej prestiżowa karta to Multisport plus, która pokazuje pełen potencjał programu. W jej ramach można bez żadnych ograniczeń skorzystać ze wszystkich, ponad 4400 obiektów zrzeszonych w ramach programu.
 • Multisport Senior pozwala na codzienne korzystanie z obiektów sportowych, do godziny 16, czyli w czasie najmniejszego obładowania.
 • Można zdecydować się również na wybór jednej spośród kilku dostępnych kart dla naszego dziecka – dostępne pakiety to: Multisport Plus Kids/Dziecko, Multisport Classic Kids/Dziecko, Multiactive Kids/Dziecko, o podobnych zasadach działania do kart dla dorosłych, ale obejmujących nasze dzieci. W przypadku kart z nazwą DZIECKO możliwy jest dostęp do sieci basenów, a karty w pakiecie KIDS, pozwalają skorzystać z większej oferty obiektów.

Od wyboru rodzaju karty, a także tego, jaka umowa wiąże nas z pracodawcą, w największym stopniu uzależniona jest miesięczna opłata jej towarzysząca.

MultiSport dla osoby towarzyszącej

multisportJeśli wolimy uprawiać sport z osobą towarzyszącą, a posiadamy Kartę Multisport, nie musimy wybierać. W ramach dodatkowych opcji można poprosić pracodawcę o wydanie adekwatnej karty również dla np. żony, dziecka, czy przyjaciela. Zazwyczaj taka karta wyniesie nieco więcej osobę towarzyszącą, jednak wszystkie szczegóły zależą od polityki panującej w korporacji. Osoba obdarowana kartą może również w każdej chwili ją „zamrozić”, np. na czas, kiedy nie będzie z niej korzystać, a później zacząć używać jej ponownie, w dogodnym momencie.

Jak można zdobyć kartę Multisport?

Karty tej nie można kupić ani nabyć w inny sposób, niż od swojego pracodawcy. Oferta Benefit Systems jest adresowana wyłącznie do pracodawców zatrudniających co najmniej 10 osób, którzy mogą obdarować nią swoich pracowników. Jest to karta imienna, aby móc wejść do współpracującej jednostki, musimy pokazać swój dowód tożsamości. W związku z tym niemożliwe jest kupienie karty na wolnym rynku, lub np. jej wypożyczenie.

Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej karty powinny zapytać w swoim Dziale Kadr o taką możliwość. Na każdego pracownika przypadają, oprócz karty osobistej, również 3 karty na dzieci i jedna dla osoby towarzyszącej.

Popularność kart Multisport

Karty Multisport okazują się istnym przebojem nad Wisłą – do tej pory z oferowanego w ten sposób programu sportowego korzysta ponad 1 000 000 osób i 10 000 instytucji, ratyfikujących w ten sposób swoich pracowników. Liczne zapytania w internecie dotyczące tego, jak uzyskać taką kartę pokazują, że jest ona jednym z najbardziej cenionych dodatków oferowanych przez pracodawcę. Korporacje i instytucje chętnie po nie sięgają, gdyż pracownik dbający o zdrowie i w dobrej kondycji, to wartościowy i zdrowy pracownik.

Jeśli następnym razem usłyszysz o możliwości uzyskania Karty Multisport od pracodawcy, nie wahaj się i skorzystaj z korzyści, które się za nią kryją.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj