Dieta ketogeniczna KetoSwitch – na czym polega?

2
2887

Dieta ketogeniczna KetoSwitch jest jedną z najbardziej znanych diet, na którą decyduje się coraz większe grono osób. Co najważniejsze dieta ta opiera się w dużej mierze na spożywaniu tłuszczy. Jej atutem jest to, że pozwala schudnąć i zadbać o zdecydowanie bardziej atrakcyjną sylwetkę. Jak każda dieta wymaga samozaparcia, olbrzymiego zaangażowania oraz wyrzeczeń. Jest jednak niezwykle skuteczna, dlatego chętnie decyduje się na nią zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe.

Dieta ketogeniczna KetoSwitch – na czym konkretnie polega i jakie są jej zasady?

Dieta ketogeniczna polega na jedzeniu tłuszczu, ale również na jego spalaniu. Wydaje się to niemożliwe, jednak tak jest w rzeczywistości. Ogranicza się spożywanie węglowodanów oraz białek. W standardowych dietach spożywanie tłuszczy stoi na poziomie 35 procent, jednak w tej diecie wartość ta rośnie do 80, a nawet do 90 procent. Dla organizmu może to być swego rodzaju szok, ale dzięki temu można schudnąć i poczuć się lepiej we własnym ciele. Węglowodany są u człowieka największym źródłem energii, dlatego jeśli zacznie ich brakować, organizm będzie szukał zapasów energii w tkance tłuszczowej, co doprowadzi do jej redukcji. Inaczej nazywane jest to ketozą.

Osoby będące na takiej diecie wypowiadają się na jej temat bardzo pochlebnie, a badania wykazują, że zainteresowani pozbywają się nie tylko zbędnych kilogramów, ale też złego cholesterolu. Ponadto można wyrównać poziom glukozy we krwi i poprawić swoje osiągnięcia sportowe. Ważne jest jednak to, aby posiłki w tej diecie były prawidłowo zbilansowane, ponieważ niewłaściwa dieta ketogeniczna może doprowadzić do różnych szkód. Kluczowe jest rozpisanie jadłospisu, za co powinien odpowiadać doświadczony dietetyk.

Dieta ketogeniczna KetoSwitch – jakie efekty można osiągnąć?

Przejście na dietę ketogeniczną KetoSwitch niesie za sobą wiele różnych zalet. Przede wszystkim warto wśród nich wyróżnić:

  • atrakcyjną sylwetkę i zrzucenie dodatkowych kilogramów,
  • pozbycie się złego cholesterolu,
  • ograniczenie procesów zapalnych,
  • zmniejszenie ryzyka występowania cukrzycy,
  • poprawienie ogólnej odporności organizmu.

Jak widać warto przetestować taką dietę na własnym ciele, jednak ważne jest to, aby postępować ściśle według założeń wybranego dietetyka. Lekceważenie jadłospisu może przynieść pewne szkody. Nie zaleca się więc samodzielnego opracowywania planu potraw, musi zrobić to specjalista, po konsultacji z zainteresowaną osobą. Prawidłowa dieta pozwala jednak na osiągnięcie bardzo zadowalających efektów w krótkim odstępie czasu.

2 KOMENTARZE

  1. wczoraj skusiłam się na keto switch diet. Na ten moment moge powiedziec że przepisy są rewelacyjne i świetna obsługa klienta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj