Wiesz, na jakiej zasadzie wybrać spodnie do biegania?

0
57678

Dobrej jakości spodnie do biegania pomogą Ci wygodnie trenować w każdych warunkach pogodowych, zapewnią Ci komfort i utrzymają Twoje mięśnie w cieple, suchości oraz pomogą w ułożeniu ich w odpowiedniej pozycji dla optymalnej wydajności. Gdzie należy takich spodni szukać i jak je rozpoznać od zwykłych spodni o profilu sportowym?

Jaki materiał do spodni do biegania?

Kupując spodnie do biegania, należy wybrać spodnie z pewnym materiałem syntetycznym, ponieważ spodnie bawełniane utrzymują wilgoć, co oznacza, że utrzymują one pot blisko ciała. Jeśli twoja skóra pozostaje mokra w niskich temperaturach, częściej będziesz czuć zimno i będziesz również bardziej narażony na hipotermię. Jeżeli biegasz, gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, obecność potu blisko skóry utrudnia ochładzanie organizmu, co doprowadza do przedwczesnego przegrzania się mięśni i spadku energii.

Wysokiej jakości syntetyczne materiały odprowadzają wilgoć z dala od ciała, pomagając zachować suchość i odpowiednią temperaturę podczas biegania. Poszukaj spodni wykonanych z elastycznych materiałów, które nie krępują ruchów w trakcie ćwiczeń. Spodnie do biegania oraz legginsy do biegania powinny być lekkie i “oddychające”. Nadmiar wody i pot transportowany jest wówczas na zewnątrz materiału, chroniąc cię przed przegrzaniem w gorące dni, lub ochłodzeniem w chłodne, oraz uwalniają Cię od treningu w mokrych i brzydko pachnących ubraniach. Co więcej, spodnie do biegania powinny wykonane być metodą płaskich szwów, dzięki czemu nie będą przyczyniać się do powstania obtarć i zadrapań na skórze.

Legginsy i Spodnie do biegania

Zaawansowani biegacze często noszą legginsy i bieliznę termoaktywną jako pierwszą warstwę ubrania podczas biegów i treningów. Legginsy do biegania to dopasowane spodnie, zwykle wykonane z mieszanki materiałów syntetycznych. Występują w różnych grubościach i są przeznaczone zarówno do treningów, jak i do dłuższych wypraw i wycieczek. Grubsze spodnie do biegania zapewniają więcej ciepła w niskich temperaturach, ale nawet cienka odzież termoaktywna będzie zdecydowanie lepiej chronić biegacza niż jakiekolwiek bawełniane spodnie.

Spodnie do biegania: druga skóra

Odzież termiczna oferuje również funkcje kompresji, czyli mówiąc prosto: utrzymują mięśnie w dobrej pozycji dzięki przyleganiu materiału syntetycznego do ciała. Dzięki temu mięśnie nóg będą pracować efektywniej i będą się mniej „bujać” w trakcie biegu, co przełoży się na mniejsze zakwasy w kilka godzin po bieganiu.

Spodnie do biegania dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, od drobnych szortów po długie legginsy. Elastyczne materiały sprawiają, że spodnie do biegania łatwo dopasowują się do każdego rodzaju sylwetki. Warto zaopatrzyć się w przynajmniej jeden ich egzemplarz, gdy rozpoczynasz przygodę z bieganiem, gdyż większy komfort i ochrona w trakcie biegania oznacza dla Ciebie większy komfort i przyjemność z biegu, co pomoże Ci w w utrzymaniu chęci i motywacji do ćwiczeń i zdrowego trybu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj