Mel B brzuch (abs) – Ćwiczenia na płaski brzuch w 8 minut

0
6358
mel b trening brzuch abs

Płaski, mocny, a nawet atrakcyjnie wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Najskuteczniejszy sposób, aby osiągnąć na tej partii ciała naprawdę zadowalające rezultaty to trening abs. Dużą popularnością cieszy się znany plan ćwiczeń Mel B na brzuch, który gwarantuje świetne efekty przy jedynie 8 – 10 minutach aktywności fizycznej dziennie. Jak wygląda przepis na smukłą talię autorstwa znanej piosenkarki?

Ćwiczenia z Mel B na brzuch – rozgrzewka

Melanie Brown zaleca minimum 5-minutową rozgrzewkę przed wykonaniem swojego programu abs. Jej celem jest rozgrzanie ciała, a tym samym zapobieganie ewentualnym kontuzjom. Przykładowe ćwiczenia rozgrzewające mogą polegać na szybkim marszu z unoszeniem kolan pod kątem prostym, wymachach ramion, czy też unoszeniu ramion naprzemiennie wraz z kolanami. Przygotowanie do treningu powinno być możliwe jak najintensywniejsze.

Ćwiczenia Mel B brzuch – jak powinien wyglądać prawidłowy trening abs?

Ćwiczenia Mel B na brzuch angażują wszystkie mięśnie tej partii ciała, czyli zarówno mięśnie górne i dolne, jak i skośne oraz poprzeczne, a także te w dolnym odcinku pleców. Na trening abs, polecany przez piosenkarkę, składa się kilkanaście ćwiczeń, wykonywanych w określonej sekwencji. Oto jak powinny one wyglądać:

 1. Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, a stopy trzymaj płasko przy podłodze. Następnie skrzyżuj ręce nad sobą i unieś górną część pleców. W tej pozycji dotykaj rękami naprzemiennie obu kolan. Wykonaj 20 powtórzeń.
 2. Połóż się na plecach, wyprostuj nogi i połóż ręce na pośladkach. Unieś do góry wyprostowane nogi, wytrzymaj tak sekundę i połóż nogi na podłodze. Potwórz ćwiczenie 20 razy.
 3. Wykonaj 10 tradycyjnych brzuszków, pamiętając o prawidłowej postawie – nogi ugięte w kolanach, ręce oparte za uszami. Odrywaj od podłogi wyłącznie głowę i górną część pleców.
 4. W pozycji leżącej umieść lewą stopę na prawym kolanie, a następnie przykładaj prawy łokieć do lewego kolana. Powtórz 10 razy.
 5. Z rękoma opartymi za uszami oraz prawą stopą w lekkim ugięciu, wyprostuj lewą nogę i unieś ją do góry. W takiej pozycji podnoś górną część pleców, palcami rąk sięgając palców lewej stopy. Powtórz 10 razy.
 6. Zegnij delikatnie prawą nogę, a lewą unieś i ugnij w kolanie pod kątem prostym. Górną część pleców podnieś i przyciągnij lewą nogę do klatki piersiowej, aby kolano dotykało Twojego czoła. Opuszczając plecy na podłogę, prostuj nogę w powietrzu. Powtórz 10 razy.
 7. Zginając nieznacznie prawą nogę, unieś lewą do góry i zegnij pod kątem prostym. Ręce trzymaj za uszami. Podnieś górną część pleców i spróbuj wytrzymać tak kilka sekund. Powtórz 10 razy.
 8. Wykonaj ponownie serię 10 tradycyjnych brzuszków.
 9. Prawą stopę oprzyj na lewym kolanie. Następnie przyciągaj lewy łokieć do prawego kolana. Powtórz 10 razy.
 10. Z rękami opartymi za uszami oraz lekko ugięta lewą nogą, wyprostuj nogę prawą i unieś ją do góry. W tej pozycji podnieś górną część pleców i spróbuj dotknąć palców prawej stopy. Powtórz 10 razy.
 11. Ugnij delikatnie lewą nogę, a prawą unieś i zegnij pod kątem prostym. W tej pozycji unoś górną część pleców oraz prawą nogę do klatki piersiowej. Dotykaj czołem prawego kolana. Opierając plecy o podłogę, prostuj nogę w powietrzu. Powtórz 10 razy.
 12. Z prawą nogą zgiętą pod kątem prostym i uniesioną do góry, podnoś górną część pleców i wytrzymuj tak przez kilka sekund. Powtórz 10 razy.
 13. Ułóż ciało w pozycji do pompek, czyli w podporze przodem. Oprzyj się na łokciach. Wyprostuj ciało. Napnij mięśnie pośladków i brzucha. Wytrzymaj tak 60 sekund.

Rozciąganie po ćwiczeniach na brzuch z Mel B

Po intensywnym, krótkim treningu abs, Mel B zaleca około 5-minutowe rozciąganie, które pozwoli rozluźnić napięcie mięśniowe. W tym celu stań w szerokim rozkroku i wykonaj opad klatki piersiowej do przodu. Rozciąganie nie powinno sprawiać bólu, dlatego postaraj się wytrzymać w takiej pozycji kilka sekund. Następnie przesuwaj ręce po podłodze od jednej nogi do drugiej. Powoli chwytaj naprzemiennie stopy, oddychając głęboko i nie spiesząc się. Na koniec możesz kilka razy wznieść się na palcach stóp do góry, wdychając powietrze nosem i wydychając je ustami.

 

Efekty wyzwania 30 dni ćwiczeń na brzuch z Melanie Brown

Ćwiczenia Mel B na brzuch przewidują około 8 – 10 minut treningu abs dziennie. Plan treningowy wyzwania 30-dniowego zakłada natomiast wykonywanie ćwiczeń 6 dni w tygodniu. Dopuszcza się zatem 1 dzień przerwy tygodniowo, przeznaczony na regeneracje organizmu. Efekty programu zależne są od wyjściowej kondycji brzucha. Jeśli ilość tkanki tłuszczowej w organizmie jest w normie, po 30 dniach z pewnością zauważysz wyraźne efekty swojej pracy. W przypadku osób z otyłością, na rezultaty trzeba będzie poczekać znacznie dłużej. Nie bez znaczenia jest także dobrze dopasowana dieta. Nie warto od razu decydować się na drastyczne zmniejszenie liczby spożywanych dziennie kalorii, jednak zrezygnowanie z niezdrowych nawyków z pewnością przyniesie korzyści. Ćwiczenia na brzuch z Mel B można swobodnie kontynuować nawet po zakończeniu pełnego 30-dniowego wyzwania treningowego.

Ćwiczenia Mel B na brzuch to nieskomplikowany trening skupiony na jednej partii ciała, którego zadaniem jest wyszczuplenie i atrakcyjne ukształtowanie brzucha. Trening abs zajmuje tylko kilka minut dziennie, jednak jest na tyle intensywny, że z pewnością odczujemy pracę mięśni po dobrze wykonanych ćwiczeniach. Piosenkarka oferuje również inne gotowe plany treningowe, między innymi na pośladki, ramiona oraz uda, dlatego warto połączyć je ze sobą podczas 30-dniowego wyzwania, rzeźbiąc jednocześnie kilka partii ciała.

Dodatek: Cały trening Mel B na YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj