Bieżnia domowa – jak wybrać najlepszy model?

0
326

Bieżnie domowe to jedne z najpopularniejszych urządzeń fitness wśród osób, które chcą dbać o swoją formę w domowym zaciszu. Jednak wybór odpowiedniego modelu może być trudny ze względu na szeroką gamę dostępnych opcji i funkcji. W tym artykule zastanowimy się, jaka bieżnia domowa będzie najlepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę takie czynniki jak typ, cel treningowy czy cena.

Bieżnia elektryczna czy mechaniczna?

Pierwszym czynnikiem, jaki musimy wziąć pod uwagę, jeśli interesują nas bieżnie sportowe, to ich typ. Na rynku znajdziemy opcje mechaniczne i elektryczne. Te pierwsze działają za pomocą siły mięśni – biegając, wprawiamy taśmę w ruch, która następnie porusza się proporcjonalnie do tempa biegu.

Na samym wstępie podkreślmy, że znacznie lepszym rozwiązaniem jest bieżnia elektryczna. Ocenia się ją jako wygodniejszą w użyciu, m.in. za sprawą ogromnej liczby programów oraz funkcjonalności ułatwiających codzienny trening. Nie bez znaczenia jest też jej cicha praca. Silnik elektryczny działa płynnie i w najlepszych modelach nie hałasuje, co oznacza, że możemy trenować bez obaw o zakłócanie ciszy w domu.

Bieżnia elektryczna domowa a Twój indywidualny cel

Plan treningowy musi być dostosowany do indywidualnych celów i preferencji. Zupełnie inaczej ćwiczyć będzie osoba starająca się zbudować imponującą muskulaturę niż ktoś, kto szuka metod zwiększenia swojej wydolności. Podobnie jest w przypadku maszyn. Domowa bieżnia elektryczna może posłużyć do różnych celów. Osoba przygotowująca się do maratonu będzie miała zupełnie inne oczekiwania niż ktoś, kto od czasu do czasu chce się rekreacyjnie poruszać. Określmy zatem nasze priorytety i pod tym kątem wybierzmy rozwiązanie wyposażone w konkretne funkcje i programy.

W sklepie Johnson Fitness znajdziesz bieżnie dostosowane do zróżnicowanych potrzeb. Budżetowa opcja classic z pewnością przypadnie do gustu osobom początkującym, które stawiają pierwsze kroki na sportowym gruncie. Wariant lifestyle to rozwiązanie półprofesjonalne – doskonałe dla osób, które o sportach wydolnościowych mają już spore pojęcie, nie mają jednak aspiracji przygotowywania się do prawdziwych wyzwań sportowych. Rozwiązanie performance to z kolei produkt dla prawdziwych pasjonatów, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez godzinnego treningu i są zainteresowani wyłącznie najlepszymi maszynami do ćwiczeń.

Niezależnie więc od tego, która bieżnia do domu Cię interesuje, sklep Johnson Fitness zapewnia szeroki wybór produktów.

Czy bieżnie sportowe zmieszczą się w ciasnym budżecie?

Nie da się ukryć, że cena najczęściej stanowi podstawowe kryterium wyboru podczas inwestycji w maszyny treningowe. Niekiedy ciasny budżet nie pozwala na wybranie wymarzonej opcji i trzeba godzić się na kompromisy. Sklep Johnson Fitness to jednak miejsce, w którym nawet początkujący sportowcy znajdą rozwiązania idealne na swoją kieszeń. Szeroka rozpiętość cenowa jest jedną z podstawowych zalet marki, dzięki czemu klienci o skromniejszym budżecie znajdą bieżnie sportowe z niższego przedziału cenowego.

Taka inwestycja jest też znacznie tańsza od comiesięcznego płacenia za członkostwo w siłowni czy klubie fitness. Pakiety oferowane przez placówki fizyczne nie są tanie i wymagają podjęcia trwałego zobowiązania. Biorąc pod uwagę konieczność odwiedzania siłowni przez przynajmniej kilkanaście miesięcy, aby osiągnąć swoją wymarzoną sylwetkę, to alternatywa w postaci zakupu sprzętu wychodzi korzystniej. Domowa bieżnia sportowa gwarantuje pełną niezależność od regulaminów klubów sportowych, pogody, a także pozwala nawet na długie treningi o każdej porze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj