Joga twarzy - kobieta wykonująca ćwiczenia twarzy.

We współczesnym świecie istnieją różne tzw. rytuały piękna, których zadaniem jest zachowanie urody człowieka. Jednym z nich jest joga twarzy – zestaw ćwiczeń, poprzez które można wzmocnić mięśnie twarzy, uelastycznić skórę, a nawet zredukować drobne zmarszczki. I choć dobroczynne działanie jogi twarzy zostało udowodnione, to jednak warto pamiętać, że w walce z bardziej zaawansowanymi problemami twarzy może być potrzebne wsparcie specjalistów z zakresu medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • czy joga twarzy działa,
  • jakie są efekty stosowania jogi twarzy,
  • z jakimi zabiegami estetycznymi warto połączyć jogę twarzy.

Joga to system filozofii indyjskiej, w szczególny sposób ukierunkowany na związki między duszą a ciałem. We współczesnym świecie Zachodu aspekty filozoficzne jogi nie są jednak mocno rozpowszechnione – pod tym pojęciem rozumie się ćwiczenia fizyczne i umysłowe, uprawiane dla uzyskania równowagi psychicznej i dobrego samopoczucia.

Joga – twarz pod specjalną troską!

Jedną z odmian jogi jest tzw. joga twarzy, znana również jako joga piękna. Pod pojęciem tym kryją się specjalne zestawy prostych i zarazem nieinwazyjnych ćwiczeń, które mają za zadanie poprawić kondycję i wygląd twarzy. Joga twarzy ma wiele zwolenniczek na całym świecie – wśród jej najsłynniejszych propagatorek wymienia się m.in. Madonnę oraz Jennifer Aniston.

Joga twarzy – efekty

Ćwiczenia jogi twarzy mają za zadanie przede wszystkim wzmocnienie i uelastycznienie mięśni twarzy, które pod względem budowy nie różnią się co prawda od innych mięśni, ale niektóre ich partie są używane rzadko, przez co wiotczeją i tracą swoje właściwości. Stąd również biorą się oznaki starzenia, takie jak utrata elastyczności, wiotkość skóry oraz zmarszczki.

Poprzez ćwiczenia jogi twarzy można wzmocnić poszczególne partie mięśniowe w obrębie całej głowy i szyi, a przez to doprowadzić do:

  • wygładzenia i uelastycznienia twarzy,
  • zmniejszenia widoczności zmarszczek,
  • redukcji tzw. podwójnego podbródka,
  • poprawy owalu twarzy,
  • odmłodzenia ogólnego wyglądu twarzy.

Istnieje więc sporo problemów, które pozwoli zminimalizować joga twarzy. Bruzdy nosowo-wargowe zmniejszy szeroki uśmiech z jednoczesnym otwarciem ust i napięciem mięśni wokół oczu (tak jak wyraża się zdziwienie) – w takiej pozycji należy wytrzymać 10 sekund, a ćwiczenie trzeba powtórzyć 10 razy. Posyłanie pocałunków to ćwiczenie pozytywnie wpływające na mięśnie wokół ust, dzięki czemu są one pełniejsze i mają wyraźny kontur. Z kolei aby wzmocnić mięśnie podbródka, należy oprzeć go na wierzchach dłoni i naciskać przez 10 sekund.

Zabieg Geneo i zabieg Morpheus – doskonałe uzupełnienie dla jogi twarzy

Należy pamiętać, że joga twarzy – choć bez wątpienia prosta, nieinwazyjna i dostępna dla każdego – nie jest złotym środkiem na starzenie się skóry. Co prawda pomaga ona utrzymać twarz w dobrej kondycji i wzmacnia jej mięśnie, ale na efekty trzeba czekać i nie są one spektakularne. Dlatego jogę twarzy warto połączyć z nowoczesnymi zabiegami medycyny estetycznej.

Jednym z nich jest wykonywany w klinice ESTELL w Warszawie zabieg Geneo – to przełomowa technologia, która umożliwia uzyskanie trzech efektów pielęgnacyjnych jednocześnie. Po pierwsze – złuszczone zostają zewnętrzne warstwy naskórka. Po drugie – dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta składniki aktywne są dogłębnie wchłaniane przez skórę. Po trzecie – dzięki tzw. efektowi Bohra następuje naturalne dotlenienie skóry od zewnątrz. Efekty? Poprawa napięcia skóry, wygładzenie zmarszczek i bruzd oraz poprawa struktury cery.

Inne ciekawe rozwiązanie z oferty kliniki ESTELL to radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus. Polega ona na wykonywaniu izolowanymi igłami mikronakłuć na głębokość 0,5-4 mm – igły te emitują energię fal radiowych, co z jednej strony pobudza produkcję nowego kolagenu, a z drugiej – powoduje kurczenie się już istniejących włókien kolagenowych. Dodatkowo naturalne procesy regeneracji wzmagane są również przez sam proces mikronakłuć. Efekty zabiegu Morpheus to m.in. poprawa napięcia skóry, redukcja opadającego owalu twarzy, zminimalizowanie zmarszczek i bruzd, a także ujędrnienie i wygładzenie cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj