Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

0
725

Spalaczami tłuszczu nazywamy suplementy diety, które przyśpieszają proces pozbywania się i redukowania tkanki tłuszczowej. Ich działanie bazuje na podniesieniu poziomu energii i na pobudzeniu metabolizmu,z jednoczensym tłumieniem aptetytu.

Na rynku dostępne są różne spalacze tłuszczu – w tym spalacze lipotropowe (tj. bez stymulantów). Te drugie są doskonałą alternatywą dla termogeników, których skład bazuje na składnikach pobudzających. Wszystko to zachodzi wraz z nasiloną lipolizą i jednocześnie – bez podnoszenia temperatury ciała.

Bezpieczeństwo spalaczy tłuszczu

Mało kto wie, że spalacze tłuszczu w dużej mierze bazują na… naturalnych składnikach. Natura obfituje bowiem w szereg produktów, które podwyższają temperaturę ciała i przy tym są całkowicie bezpieczne do codziennego stosowania. W tej grupie wymienia się:

 • Kawę – która obfituje w kofeinę, zwiększającą wydatkowanie energii przez organizm.
 • Zieloną herbatę – regularne picie naparu z zielonej herbaty pozwala spalić nawet do 100 kcal,
 • Imbir i cynamon – obie przyprawy zwiększają wydatkowanie kalorii,
 • Kurkumę – ogranicza rozwój tkanki tłuszczowej, dba o odporność organizmu i przyczynia się do zmniejszenia obwodów ciała.
 • Inne – takie jak np. l-karnityna, która jest transportem dla kwasów tłuszczowych oraz CLA, będący silnym przeciwutleniaczem.

Oprócz powyższych, popularnych składników, w spalaczach znajdziesz także:

 • Forskolinę – substancję aktywną, produkowaną z ekstraktu z pokrzywy indyjskiej (Coleus forskohlii),
 • Fosfatydyloserynę- substancję tłuszczową, która chroni każdą komórkę w ciele.
 • Fukoksantynę – składnik aktywny z alg morskich, należy do grupy karotenoidów.
 • Ketony malinowe – porównywane z kapsaicyną, która ma właściwości przeciwbólowe.
 • Berberynę – o działaniu przeciwzapalnym.

Świadomość, że natura obfituje w spalacze nijako obala mit, jakoby produkty z tej grupy miały zagrażać zdrowiu. Co więcej – w ofertach licznych sklepów spotkasz także wspomniane już spalacze lipotropowe, które nie podnoszą temperatury ciała i są bezpieczne dla osób ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi.

W ich wyborze oczywiście warto kierować się stanem zdrowia, zaleceniami lekarzy, prowadzoną dietą, ewentualnymi używkami i innymi lekami, które wspierają leczenie chorób przewlekłych.

Działanie spalaczy tłuszczu

W kontekście bezpieczeństwa warto także omówić mechanizm działania spalaczy. Nie są to magiczne preparaty, które rewolucjonizują Twój trening i zadziałają globalnie na wszystkie układ wewnątrz organizmu. Na efektywność i sposób działania wpływ ma szereg czynników – m.in. dieta czy regularność treningów.

Spalacze mają za zadanie przyspieszyć metabolizm – czyli metabolizować tłuszcze, węglowodany i białko – zwiększając przy tym wydatek energetyczny. Cały mechanizm odbywa się poprzez nasilenie procesu spalania tkanki tłuszczowej, z wykorzystaniem temperatury ciała. Do ich aktywowania nie trzeba uprawiać sportu – działają one samoistnie, również wtedy, gdy prowadzić nieaktywny tryb życia.

Odbywać się to może zarówno poprzez podnoszenie temperatury ciała, jak i z pominięciem tego etapu. Wszystko po to, aby:

 • Przyspieszyć metabolizm,
 • Wspierać poprawny poziom cukru we krwi,
 • Hamować apetyt,
 • Potęgować proces spalania tkanki tłuszczowej.

Efektywne i skuteczne spalacze z i bez stymulantów dostępne są w ofercie https://wxnlabs.com/k/spalacze-tluszczu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj