W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w ciągłym biegu przez co brakuje często chwili na samodzielne przygotowywanie posiłków.

 

Z drugiej strony coraz więcej mówi się o tym, jak dobroczynny wpływ na nasze zdrowie może mieć prawidłowo zbilansowana dieta. Na szczęście w Polsce dostępny jest już catering dietetyczny, również dla mieszkańców małych miast. Jednak czy taka usługa jest na dłuższą metę opłacalna?

Zdrowy i smaczny posiłek

Jedną z ważniejszych zalet cateringu są jego walory zdrowotne, wszystkie posiłki przygotowywane są pod czujnym okiem dietetyków, dlatego dostarczają nam wszystkim niezbędnych witamin i mikroelementów. Jednak nie dla wszystkich osób zdrowie jest kwestią kluczową, bardziej istotne są dla nich walory smakowe spożywanych dań. W tym przypadku także dieta pudełkowa nie zawodzi, bowiem jedzenie przygotowują utalentowani kucharze, mający wieloletnie doświadczenie w serwowaniu przepysznych i sycących dan. Za cateringiem przemawiają także kwestie finansowe, w końcu za 50 zł za dzień otrzymujemy kilka dań, a przecież jeden obiad w restauracji kosztuje niewiele mniej. Nic zatem dziwnego, że catering wybierają osoby dbające o zdrowie, finanse oraz kubki smakowe.

Dieta wykluczające

Jednak tak naprawdę dieta z dostawą przyciąga w dużej mierze osoby, które z rożnych przyczyn wykluczają niektóre składniki ze swoich dań, należą do nich głównie:

  • alergicy;
  • weganie i wegetarianie;
  • osoby na diecie odchudzającej;
  • sportowcy.

Każda z tych grup przykłada większą wagę do składników, które znajdują się na ich talerzu, niestety ich wymagania często nie są respektowane w standardowych lokalach gastronomicznych. W nieciekawej sytuacji są szczególnie alergicy, dla których pomyłka kelnera może skończyć się w bardzo niebezpieczny sposób. Także weganie i wegetarianie raczej nie chcieliby znaleźć w swoim daniu szczątków zwierząt, które starają się bronić swoją dietą. Catering do domu pozwala nam określić nie tylko dzienna kaloryczność potraw, ich skład, ale też współczynnik tłuszczy i węglowodanów. Dlatego też osoby budujące masę mięśniową ze względów praktycznych chętnie wybierają taką usługę. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego również osoby bardziej wybredne znajdą dla siebie ciekawą ofertę.

Zobacz również:  Zdrowa dieta z dostawą do domu

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobry artykuł i zgadzam się z nim w 100% że najczęściej wymienione grupy zamawiają dietę pudełkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj