Dieta pudełkowa – opcja dla każdego?

1
2580

W dzisiejszych czasach wiele osób żyje w ciągłym biegu przez co brakuje często chwili na samodzielne przygotowywanie posiłków.

 

Z drugiej strony coraz więcej mówi się o tym, jak dobroczynny wpływ na nasze zdrowie może mieć prawidłowo zbilansowana dieta. Na szczęście w Polsce dostępny jest już catering dietetyczny, również dla mieszkańców małych miast. Jednak czy taka usługa jest na dłuższą metę opłacalna?

Zdrowy i smaczny posiłek

Jedną z ważniejszych zalet cateringu są jego walory zdrowotne, wszystkie posiłki przygotowywane są pod czujnym okiem dietetyków, dlatego dostarczają nam wszystkim niezbędnych witamin i mikroelementów. Jednak nie dla wszystkich osób zdrowie jest kwestią kluczową, bardziej istotne są dla nich walory smakowe spożywanych dań. W tym przypadku także dieta pudełkowa nie zawodzi, bowiem jedzenie przygotowują utalentowani kucharze, mający wieloletnie doświadczenie w serwowaniu przepysznych i sycących dan. Za cateringiem przemawiają także kwestie finansowe, w końcu za 50 zł za dzień otrzymujemy kilka dań, a przecież jeden obiad w restauracji kosztuje niewiele mniej. Nic zatem dziwnego, że catering wybierają osoby dbające o zdrowie, finanse oraz kubki smakowe.

Dieta wykluczające

Jednak tak naprawdę dieta z dostawą przyciąga w dużej mierze osoby, które z rożnych przyczyn wykluczają niektóre składniki ze swoich dań, należą do nich głównie:

  • alergicy;
  • weganie i wegetarianie;
  • osoby na diecie odchudzającej;
  • sportowcy.

Każda z tych grup przykłada większą wagę do składników, które znajdują się na ich talerzu, niestety ich wymagania często nie są respektowane w standardowych lokalach gastronomicznych. W nieciekawej sytuacji są szczególnie alergicy, dla których pomyłka kelnera może skończyć się w bardzo niebezpieczny sposób. Także weganie i wegetarianie raczej nie chcieliby znaleźć w swoim daniu szczątków zwierząt, które starają się bronić swoją dietą. Catering do domu pozwala nam określić nie tylko dzienna kaloryczność potraw, ich skład, ale też współczynnik tłuszczy i węglowodanów. Dlatego też osoby budujące masę mięśniową ze względów praktycznych chętnie wybierają taką usługę. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego również osoby bardziej wybredne znajdą dla siebie ciekawą ofertę.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo dobry artykuł i zgadzam się z nim w 100% że najczęściej wymienione grupy zamawiają dietę pudełkową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj