Dlaczego warto skorzystać z wizyty u seksuologa online?

0
478

Lekarz seksuolog to specjalista, który zajmuje się zdrowiem seksualnym człowieka. Oznacza to, iż jego podejście do problemu musi być bardzo holistyczne i obejmować wykorzystanie wiedzy na temat wpływu czynników somatycznych, psychicznych, jak również stosowanych leków czy używek na sferę intymną człowieka. Niestety wiele osób, pomimo problemów w sferze intymnej, wciąż obawia się kontaktu z tym lekarzem. Sprawdźmy, dlaczego więc wizyta online może być lepsza.

Seksuolog online przeprowadza taką samą konsultację jak osobiście

Zacznijmy od tego, że w dobie powszechnych wizyt online, e-zwolnień czy e-recept, coraz więcej osób zaczyna korzystać właśnie z takiej formy kontaktu z lekarzem czy specjalistą. Nie ma w tym nic dziwnego, choć wciąż nasuwają się pytania, czy jest możliwe uzyskanie takiej samej porady i identycznego badania, jak w przypadku klasycznych wizyt twarzą w twarz.

Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że tak. Seksuolog online przeprowadza identyczny wywiad lekarski, jaki zostałby przez niego przeprowadzony w ciągu wizyty osobistej. Dzięki możliwości wystawiania skierowań również w formie elektronicznej będzie w stanie zlecić również dodatkowe badania czy konsultacje, jeśli uzna, że są one dla niego konieczne do rozpoznania stanu pacjenta. Co więcej, będzie miał także możliwość wystawienia recepty czy zwolnienia lekarskiego, podobnie jak miałoby to miejsce w gabinecie.

Dlatego też jeśli do tej pory zastanawiałeś się, czy wizyta online nie będzie gorszej jakości, albo czy nie będzie wiązała się z brakiem należytych świadczeń, możesz już być pewien, że nic takiego nie nastąpi. To pełnoprawna konsultacja lekarska, która daje takie same możliwości jak klasyczna wizyta.

Bez wstydu i obaw

Ogromną zaletą wizyty online jest możliwość odbycia jej bez konieczności wychodzenia z domu. Wiele osób obawia się, że zostaną zauważeni przez znajomych, kiedy wchodzą do kliniki specjalizującej się w problemach ze sferami intymnymi czy też z psychiką. Obawiają się również spotkania z innymi osobami w poczekalni i ich oceny.

Wizyta online uwalnia od tych obaw, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu. Można ją odbyć w najbardziej komfortowych warunkach, z całkowitą pewnością, iż nikt niepowołany nie będzie wiedział o zaistniałych problemach.

Często także odległość i kontakt przez internet ułatwiają otwarcie się przed lekarzem, ponieważ rozmowa za pomocą urządzeń elektronicznych wydaje się być mniej stresująca i mniej osobista. To z kolei pomaga lekarzowi uzyskać pełen obraz sytuacji.

Z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie

Osoby zabiegane i często wyjeżdżające, na przykład w podróże służbowe, także chwalą sobie możliwość konsultacji online. Dzięki temu unikają konieczności regularnego przyjeżdżania na wizyty kontrolne, co ułatwia im zachowanie codziennej aktywności bez żadnych zmian. Dzięki wizytom online spotkania ze specjalistą można odbyć dosłownie w każdym miejscu, czy to w domu, czy nawet w hotelu za granicą.

Znacznie łatwiej jest też dopasować czas wizyty online, ponieważ nie wymaga dojazdu i oczekiwania w kolejce. Jest komfortowa, szybka i na pewno będzie można wpleść ją w codzienne obowiązki bez większego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj