Dlaczego warto zainwestować w matę do akupresury?

0
609

Mata do akupresury jest nie tylko modnym gadżetem, ale także jednym z najbardziej relaksujących narzędzi przydatnych w trakcie medytacji. Skutecznie niweluje napięcie w mięśniach i wprowadza organizm w stan błogości. Jakie innego rodzaju zalety ma mata do akupresury?

Standardowej wielkości akcesoria do masażu takie jak mata do akupresury są odpowiednie dla każdego, niezależnie od tego, czym zajmuje się na co dzień i czy jest doświadczony w praktykowaniu jogi lub medytowaniu. Delikatny ucisk wypustek z tworzywa powoduje, że stopniowo mięśnie przestają być napięte i dzięki temu łatwiej się zrelaksować w efektywny sposób.

Czy poduszka z matą to dobry pomysł na początek?

Wiele marek oferuje możliwość zakupu maty i poduszki w zestawie. Zdaniem wielu osób pomaga to w zrelaksowaniu się, a także delikatnym masażu karku i pleców. Czasem mata do akupresury jest na tyle długa, że nawet wysoka osoba może położyć się na niej i w ten sposób rozluźniać niemal całą tylną część ciała.

Poduszki do akupresury mają różne wielkości  i kształty. Dzięki temu możesz masować kark, jak i cały tył głowy. To szczególnie ważne z perspektywy szyszynki, czyli tzw. trzeciego oka. Stymulacja gruczołu jest niezwykle istotna, o czym mówią między innymi specjaliści z dziedziny rozwoju duchowego i osobistego. Dzięki temu łatwiej odzyskuje się spokój i urzeczywistnia swoje marzenia i plany. Zatem można powiedzieć, że poduszka do akupresury to nie tylko narzędzie do relaksowania się, ale także akcesorium wpływające w dłuższej perspektywie na ogólny dobrostan.

Odprężenie dla całego ciała

Jeśli zmagasz się z nadwrażliwością na bodźce, mata do akupresury w połączeniu z poduszką, może nie być dla Ciebie dobrym pomysłem. Z czasem, kiedy ciało przyzwyczai się do tak dużej ilości stymulatorów, możesz spróbować wprowadzać poduszkę pod kark, a następnie większą, masującą cały tył głowy.

Masz także do wyboru różnej wielkości maty — niektóre są na tyle długie, by masować jednocześnie całe ciało, inne użyjesz do masowania wybranych partii, ze względu na ich krótszą długość. Niezależnie od tego, na który model się zdecydujesz — z pewnością będziesz zadowolony z działania maty do akupresury.

W zasadzie nie istnieją ograniczenia wiekowe co do korzystania z tego rodzaju akcesoriów relaksujących. Pomogą one każdemu, kto potrzebuje odprężenia i sposobu na zniwelowanie stresu nagromadzonego w ciągu dnia. Poza tym to doskonały pomysł na wyciszenie przed snem oraz wstęp do medytacji. Z pewnością nie będziesz żałować tego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj