Mata do akupresury jest nie tylko modnym gadżetem, ale także jednym z najbardziej relaksujących narzędzi przydatnych w trakcie medytacji. Skutecznie niweluje napięcie w mięśniach i wprowadza organizm w stan błogości. Jakie innego rodzaju zalety ma mata do akupresury?

Standardowej wielkości mata do akupresury jest odpowiednia dla każdego, niezależnie od tego, czym zajmuje się na co dzień i czy jest doświadczony w praktykowaniu jogi lub medytowaniu. Delikatny ucisk wypustek z tworzywa powoduje, że stopniowo mięśnie przestają być napięte i dzięki temu łatwiej się zrelaksować w efektywny sposób.

Czy poduszka z matą to dobry pomysł na początek?

Wiele marek oferuje możliwość zakupu maty i poduszki w zestawie. Zdaniem wielu osób pomaga to w zrelaksowaniu się, a także delikatnym masażu karku i pleców. Czasem mata do akupresury jest na tyle długa, że nawet wysoka osoba może położyć się na niej i w ten sposób rozluźniać niemal całą tylną część ciała.

Poduszki do akupresury mają różne wielkości  i kształty. Dzięki temu możesz masować kark, jak i cały tył głowy. To szczególnie ważne z perspektywy szyszynki, czyli tzw. trzeciego oka. Stymulacja gruczołu jest niezwykle istotna, o czym mówią między innymi specjaliści z dziedziny rozwoju duchowego i osobistego. Dzięki temu łatwiej odzyskuje się spokój i urzeczywistnia swoje marzenia i plany. Zatem można powiedzieć, że poduszka do akupresury to nie tylko narzędzie do relaksowania się, ale także akcesorium wpływające w dłuższej perspektywie na ogólny dobrostan.

Odprężenie dla całego ciała

Jeśli zmagasz się z nadwrażliwością na bodźce, mata do akupresury w połączeniu z poduszką, może nie być dla Ciebie dobrym pomysłem. Z czasem, kiedy ciało przyzwyczai się do tak dużej ilości stymulatorów, możesz spróbować wprowadzać poduszkę pod kark, a następnie większą, masującą cały tył głowy.

Masz także do wyboru różnej wielkości maty — niektóre są na tyle długie, by masować jednocześnie całe ciało, inne użyjesz do masowania wybranych partii, ze względu na ich krótszą długość. Niezależnie od tego, na który model się zdecydujesz — z pewnością będziesz zadowolony z działania maty do akupresury.

W zasadzie nie istnieją ograniczenia wiekowe co do korzystania z tego rodzaju akcesoriów relaksujących. Pomogą one każdemu, kto potrzebuje odprężenia i sposobu na zniwelowanie stresu nagromadzonego w ciągu dnia. Poza tym to doskonały pomysł na wyciszenie przed snem oraz wstęp do medytacji. Z pewnością nie będziesz żałować tego zakupu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here