Jak dbać o zdrowie jesienią?

0
831

Zimniejsze i krótsze dni, deszczowa aura, zmienna pogoda, mniej słońca, sezon infekcyjny – pora jesienna to szczególnie trudny dla organizmu okres. Jak zatem zadbać o niego jesienią? Nie daj się chandrze, uchroń się przed infekcjami i ciesz się doskonałym samopoczuciem niezależnie od pory roku!

Zatroszcz się o swój organizm jesienią!

Po pierwsze, zadbaj o odpowiednią ilość snu oraz racjonalną dietę bogatą w owoce i warzywa, jak również zwracaj szczególną uwagę na jedzenie bogate w witaminę C. Ważną kwestią jest także nawadnianie – latem podczas upałów picie odpowiedniej ilości płynów przychodzi nam dużo łatwiej niż jesienią czy zimą, nie można jednak zapominać, że również o tej porze prawidłowe nawodnienie to klucz do lepszego samopoczucia i zdrowia! Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędna jest również witamina D – jesienią przez mniejszą ilość słonecznych dni może pojawić się jej niedobór, warto wtedy rozważyć jej suplementację.

Chroń swój organizm przed infekcjami

Z dnia na dzień, a często również z godziny na godzinę – zmienia się pogoda, co powoduje, że często nie wiesz, jak ubrać się adekwatnie do warunków atmosferycznych i jesiennej pory? Dobrym sposobem jest ubiór na tzw. cebulkę, należy unikać jednak zarówno zbyt lekkiego, jak i zbyt ciepłego ubioru. Postaraj się więc nie fundować organizmowi szokujących różnic czy zmian temperatur, nawet na minutę czy dwie wychodź na zewnątrz tylko w dostosowanym do pogody stroju, a także zawsze miej pod ręką szalik czy też czapkę. Aby uchronić się przed jesiennymi infekcjami, należy również pamiętać o częstym myciu rąk.

Aktywność fizyczna – sport to zdrowie!

Jesienną porą nie należy również zapominać o aktywności fizycznej i jej zbawiennym wpływie na organizm. Pamiętaj więc w tym okresie o ruchu, znajdź swoje ulubione aktywności sportowe, udaj się do pobliskiej sauny, a także staraj się spędzać czas na świeżym powietrzu. Systematyczna dawka ruchu da Ci zarówno pokłady pozytywnej energii, jak również wzmocni Twoją odporność!

Chcesz poznać więcej porad na jesienne dni? Odwiedź www.smartix.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj