Kamertony terapeutyczne

Od lat uważa się, że muzyka łagodzi obyczaje, ale odpowiednie dźwięki potrafią również zrelaksować, pomóc przezwyciężyć lęk, a nawet zabrać w podróż w głąb siebie. Kamertony terapeutyczne to wyjątkowy instrument muzyczny, który używany jest w praktykach jogi, obecny jest na koncertach relaksacyjnych. Dźwięki wydobywające się z tego niewielkiego przedmiotu mają kojące działanie, wpływają na poczucie błogiego relaksu.

Na jakiej zasadzie działają kamertony terapeutyczne?

Kamertony terapeutyczne zostały nastrojone zgodnie z teorią Jansa Cousto. Kosmiczna oktawa autorstwa tego wybitnego muzyka i astronoma do dziś używana jest w trakcie sesji terapeutycznych za pomocą dźwięków. Odpowiednie instrumenty oraz nastrój sprzyjający błogiemu relaksowi pomagają zapanować nad lękiem, zmniejszają uczucie rozdrażnienia.

Dźwięk wydobywający się z kamertonów terapeutycznych ma charakterystyczną częstotliwość, która trafia aż do wnętrza organizmu. Uważa się, że pobudza odpowiednie czakry i usuwa nagromadzone blokady energetyczne.

Jak są zbudowane kamertony terapeutyczne?

Kamertony planetarne powstają z wysokiej jakości stali. Dobór materiału i staranne wykonanie instrumentu jest bardzo ważne – wpływa na jakość dźwięku oraz na możliwość jego dostrojenia. Zestaw kamertonów ma różną budowę, każdy instrument odpowiada za powstawanie dźwięku o odmiennej częstotliwości. A sama częstotliwość wpływa na daną czakrę.

Głównym materiałem do produkcji kamertonów terapeutycznych jest niklowana stal. Uchwyty wykonuje się z materiału, który nie blokuje powstałego rezonansu, może być to np. korek. Kamertony czakrowe używane są do medytacji, jogi oraz do treningów uważności.

Podróż w głąb siebie z kamertonami terapeutycznymi

Kamertony terapeutyczne dają możliwość podróży w głąb siebie. Głęboki relaks uzyskany za pomocą dźwięków o różnej częstotliwości wprawia ciało w przyjemny, delikatny rezonans. Dźwięk z instrumentu wydobywa się za pomocą dłoni – wystarczy lekkie dotknięcie kamertonu, a pokój wypełni się przyjemnym i wibrującym dźwiękiem, który otula.

Różna wielkość kamertonów planetarnych daje możliwość otaczania się dźwiękami o odmiennej częstotliwości. Każdy dźwięk daje różne efekty i działa na inną czakrę. Fala akustyczna, którą wywołują kamertony, może być odczuwalna również w ciele, jako przyjemne drganie i wibrowanie. Kamertony to bezpieczny i naturalny sposób na zrelaksowanie się, złagodzenie lęku i stresu. Pozwala odprężyć się, uspokoić pędzące myśli i odzyskać energię po ciężkim, stresującym dniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj