Sezon wiosenny i letni to najlepsza pora, aby popracować nad swoją figurą. Jest to najlepszy czas, żeby rozpocząć codzienną gimnastykę, przejść na dietę bogatą w owoce i warzywa oraz zażywać więcej ruchu na świeżym powietrzu. Każda z tych rzeczy, czyli zarówno zbilansowana dieta, jak i trening wraz z regeneracją, są w tym przypadku nieocenione, jeśli chodzi o budowanie masy mięśniowej. Jeżeli do tego zostaną włączone również suplementy diety oraz sterydy anaboliczne, już niebawem pojawią się efekty, w postaci sprężystego, jędrnego i wyrzeźbionego ciała, idealnego na lato.

Dlaczego masę mięśniową najlepiej buduje się wiosną? To proste, wszystko za sprawą nadchodzącego lata, które motywuje ludzi do wzięcia się za siebie. Wiosna sprzyja też treningom, ponieważ świecące za oknem słońce dodaje sportowcom energii, siły i wytrzymałości.

Wpływ diety i suplementów na budowę mięśni

Zrównoważona dieta i świadome odżywianie, bogate w prawidłowe składniki odżywcze, to podstawa budowania masy mięśniowej. Brak odpowiedniej diety, nawet przy najlepszych treningach, spowoduje to, że nie przyniosą one pożądanych efektów. Aby więc zyskać zdrowy wygląd, jędrne ciało i odpowiednio napiętą skórę, należy zadbać o dodatni bilans kaloryczny i przyjmowanie właściwych pokarmów, przy jednoczesnym zrezygnowaniu z tak zwanego śmieciowego jedzenia, odpowiadającego jedynie za nagromadzenie się tkanki tłuszczowej, nie zaś masy mięśniowej na brzuchu i udach.

Ze względu na substancje odżywcze i cenne aminokwasy, sportowcom poleca się zwłaszcza spożywanie dużej ilości mięsa wołowego. Zawarta w nim kreatyna odpowiada za szybsze budowanie mięśni, sprawniejsze regenerowanie organizmu po intensywnym treningu oraz poprawianie wydolności sportowca. Dodatkowym walorem wołowiny jest również fakt, że zawiera bardzo duże ilości cynku i żelaza, również odpowiedzialnych za budowanie masy mięśniowej.

Wybierając mięso warto również rozważyć wieprzowinę, będącą źródłem witamin z grupy B (ryboflawina, tiamina, niacyna, pirydoksyna) oraz wysokojakościowego białka. W przypadku białka warto też sięgać po mleko, ryby oraz jaja. Zapotrzebowanie na nie w tym okresie jest bardzo duże, dlatego warto zainwestować również w odżywki białkowe. Można je obecnie kupić bez większego problemu, nawet online. Wystarczy jedynie znaleźć zaufany sklep ze sterydami online i dokonać zakupu.

Jaki trening pozwala efektywnie budować masę mięśniową

Najlepszy trening na masę mięśniową, a dokładniej ukierunkowany na jej budowanie, nosi nazwę „trening siłowy”. Oznacza to, że nie każdy wysiłek fizyczny buduje masę mięśniową tak samo skutecznie i szybko.

Trening siłowy ma jeden cel, mianowicie stopniowe obciążanie układu mięśniowego oraz neurologicznego, w celu zbudowania masy mięśniowej dobrej jakości. Obciążanie w treningu siłowym polega na regularnym zwiększaniu ciężaru oraz ilości serii, a także na wykonywaniu serii łączonych i superserii. Brzmi skomplikowanie, ale na trening siłowy decydują się coraz częściej kobiety, co pokazuje, że nie jest to wcale trudne, o ile ktoś jest wytrwały i zdeterminowany.

Trening siłowy pozwala schudnąć, zbudować wytrzymałość siłową, wyrzeźbić sylwetkę oraz poprawić sprawność fizyczną. W tym celu warto jednak skonsultować się z trenerem personalnym i poprosić go o tak zwany plan treningowy. Nadwyrężenie mięśni lub zrobienie sobie innej krzywdy nie należy bowiem do trudnych wyczynów. Właśnie dlatego na początku wyznacza się cel treningowy oraz sporządza się prawidłowy jadłospis dla osoby budującej masę mięśniową. Następnie przestrzega się planów i odnotowuje się szybkie przyrosty masy mięśniowej.

Czy środki androgenne wpływają na budowę mięśni?

Trening to długotrwały proces, zakończony sukcesem w postaci pięknie wyrzeźbionej masy mięśniowej. Niestety nie wszyscy są tak cierpliwi, aby zaczekać na efekty. W takim przypadku najczęściej pojawia się pojęcie „sterydy”.

Sterydy androgenne wspomagają przyrosty masy mięśniowej oraz dodają siły, energii, wytrzymałości i motywacji do dalszej pracy nad swoim ciałem. Warto po nie sięgnąć, aby szybciej osiągnąć zamierzone cele, ale należy robić to rozsądnie, żeby sobie pomóc, a nie zaszkodzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj