Dobre wyciskarki do soków to inwestycja, która może bardzo szybko przynieść nam tylko same korzyści.

 

Niemniej jednak wybór najlepszej wyciskarki do soków może spowodować zawrót głowy. Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych urządzeń tego rodzaju, co z pewnością utrudnia dodatkowo wybór. W poniższym artykule zostanie wyjaśniona kwestia wyboru najlepszego sprzętu tego typu, co pozwoli na skrócenie czasu poszukiwań wyciskarki do niezbędnego minimum.

W sklepach dostępne są między innymi wyciskarki dwuslimakowe, czy jednoślimakowe, poziome, lub pionowe. Wybór jest naprawdę szeroki, ale warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy.

Wyciskanie świeżych soków to obecnie nic dziwnego, tym bardziej jeżeli posiadamy wiedzę na temat tego, co tak naprawdę znajduje się w gotowych sokach na sklepowych półkach. Niemniej robienie tego na ręcznej wyciskarce już dawno nie jest konieczne. Jeszcze niedawno używaliśmy do tego celu sokowirówek, ale obecnie dostępne są na rynku wyciskarki wolnoobrotowe, które dają zdecydowanie lepsze efekty. Oczywiście nie istnieje idealna wyciskarka, dlatego też sposób w jaki będziemy jej używać i cel, w którym będziemy to robić determinuje, który sprzęt mamy wybrać. Nie dajmy się skusić sloganom na reklamach, które mówią nam, że jakaś wyciskarka jest najlepsza, bo posiada najwolniejsze obroty spośród wszystkich dostępnych na rynku, a inna ma wszytstko i jest o wiele tańsza. To tylko puste słowa.

Zanim zainwestujemy pieniądze w wolnobrotową wyciskarkę odpowiedzmy sobie na kilka istotnych pytań, które pozwolą nam na dostosowanie sprzętu do własnych potrzeb :

  • jak często zamierzamy wyciskać sok, raz – dwa razy w ciągu tygodnia, czy też codziennie ?,
  • z czego najczęściej będziemy wyciskać nasz sok, z warzyw, owoców, czy zieleniny ? Z przewagą włóknistych warzyw takich jak natka pietruszki, seler, czy raczej bardziej twardych ?
  • jakie ilości soku będziemy wyciskać jednorazowo ? 2 litry, czy tylko 1-2 szklanek ?
  • ile czasu możemy poświęcić na wyciskanie naszego soku i wymycie wyciskarki ?
  • czy oprócz wyciskania soku chcemy raz na jakiś czas zrobić koktail, lody, albo sorbet ?
Zobacz również:  Psychologia jedzenia

Jak widać jest kilka istotnych rzeczy, o których warto pamiętać przy wyborze wyciskarki do soków. Odpowiedzenie na wszystkie powyższe pytania zdecydowanie zbliży nas do odpowiedniego wyboru urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj