Jak wybrać piłkę do futsalu?

0
220

Piłka nożna od dekad niezmiennie dostarcza emocji, inspiracji i solidnej porcji zmęczenia. Grają w nią dzieci oraz dorośli, czerpiąc z niej radość i dobrze się bawiąc. Piłka halowa, czyli futsal, jest odmianą, która cieszy się równie sporym zainteresowaniem – zwłaszcza gdy pogoda nie sprzyja organizacji rozgrywek na świeżym powietrzu. Co warto wiedzieć przed zakupem piłki halowej?

Niski kozioł na hali

Piłka nożna znacznie różni się od halowej – podstawową różnicą jest mniejszy rozmiar boiska, co przekłada się na rozstaw zawodników czy długość podań. Konstrukcja piłki do halówki także różni się od tej przeznaczonej na murawę.

Tradycyjna halówka charakteryzuje się dość niskim kozłem, co oznacza, że odbija się słabiej od klasycznej piłki do nogi. Przyczyną jest nawierzchnia hali, która niczym nie przypomina miękkiej murawy. Dobrej jakości piłka do futsalu wypełniona jest dodatkową warstwą specjalnej pianki, co pozwala ją lepiej kontrolować w czasie gry.

Sportowe emocje z najlepszymi

Popularność piłki halowej już dawno spowodowała, że do gry przyłączyli się najlepsi. Mowa o producentach markowego sprzętu, który dostępny jest w coraz szerszej ofercie. Światowej sławy piłkarze dawno już obdarzyli zaufaniem takie marki jak Adidas czy Nike – piłki do halówki z ich oferty wyróżniają się jakością szycia i wyjątkowym designem.

Potrzebujesz piłki z najwyższej półki? Znajdziesz ją w asortymencie numer1.store. To sklep internetowy z ofertą dla pasjonatów sportu, który od lat łączy pokolenia. Na wirtualnych półkach znajdziesz profesjonalne akcesoria renomowanych marek, takich jak Puma, Adidas czy Nike – rękawice i ochraniacze bramkarskie, odzież i obuwie, a także piłki nożne i piłki do halówki.

Kontrolowane czucie piłki

Zakup piłki do futsalu jest prostszy, niż zakładasz. Zwróć uwagę na szycie produktu – to ono decyduje o trwałości piłki. Ręcznie szyta konstrukcja pozwoli cieszyć się grą na dłużej, a dokładność wynikająca z manualnej pracy zapewni idealną teksturę, która wpłynie na doskonałe czucie piłki. Innym rozwiązaniem są produkty o konstrukcji szytej maszynowo – taką technologię stosuje w swoich piłkach marka Adidas, uznawana za lidera wśród pasjonatów strzałów w światło bramki.

Rozmiar ma znaczenie

Piłki do halówki są standardowo mniejsze od tradycyjnych futbolówek. Futsal rozgrywany jest na mniejszej powierzchni, stąd też rozmiar piłki dostosowany jest do warunków pomieszczenia. Optymalnym wyborem jest piłka w rozmiarze 4 o wadze od 400 do 440 g. Zarówno ciężar, jak i średnica produktu dopasowane są do hali. Warto zwrócić też uwagę na to, czy butylowy pęcherz otoczony jest dodatkową warstwą pianki. Do zabezpieczy piłkę przed przebiciem podczas pompowania, a także w trakcie dynamicznej gry.

Numer1.store to sprawdzony dostawca sportowych produktów marek, które ceni i uwielbia cały świat. W ofercie znajdziesz piłki do halówki, które wyróżniają się designem. Efektowne, pełne kontrastu wzornictwo pozwoli śledzić dokładny lot piłki, zapewniając szybkie zwroty akcji i szeroką gamę sportowych emocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj