Planujesz zapisać się na siłownię lub do klubu fitness aby popracować nad swoją sylwetką, kondycją i dobrym samopoczuciem? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie garść porad na temat tego, jak przygotować się do treningów, nawet jeśli ma to być tylko forma rekreacji, a nie profesjonalny trening. Poniżej kilka niezbędnych produktów, które warto nabyć przed rozpoczęciem treningów.

Przygotowaliśmy listę 5 produktów, w które warto się zaopatrzyć rozpoczynając swoją przygodę z siłownią:

Tank top

Najwygodniej na siłowni ćwiczy się w koszulce bez rękawków, czyli tak zwanym bezrękawniku lub tank-topie. Koszulki tego typu są bardzo wygodne do wielu ćwiczeń gdyż zapewniają ramionom pełny zakres ruchu, nie krępując ich, a przy okazji – są bardziej przewiewne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło tank top siłownia i pojawi się wiele ciekawych propozycji, jak np.: https://www.athleticrebel.com/kategoria-produktu/on/tank-topy/

Torba sportowa

Bez tego ani rusz. Do zabrania masz ze sobą na buty na zmianę, strój do ćwiczeń, bidon z wodą, rękawiczki, tank top. Siłownia to miejsce, gdzie każdy pojawia się z przewieszoną przez ramię sportową torbą – postaw na taką która będzie pojemna, wykonana z dobrego materiału, wytrzymała. Wizualne aspekty są tutaj drugorzędne – siłownia to nie pokaz mody 😉

Wygodne buty

Wygodne buty na siłownię to podstawa. Polecamy klasyczne, sportowe modele, które znajdziesz w większości sklepów sportowych lub obuwniczych. Koniecznie przed zakupem przespaceruj się po sklepie i sprawdź czy będzie Ci w nich wygodnie podczas treningu. Źle dobrane buty skutecznie zniechęcą Cię do treningów, szczególnie w przypadku zajęć fitness czy ćwiczeń na bieżni.

Rękawiczki na siłownię

Jeśli profesjonalnie podchodzisz do tematu, to bez rękawiczek na siłownię się nie obejdzie. Niewielkim kosztem zapewnisz sobie dzięki rękawiczkom większą wygodę w trakcie podnoszenia ciężarów oraz to, że nie będą Ci się robiły na dłoniach odciski. Kolejnym aspektem jest większa higiena, co ma w ostatnim czasie szczególnie ważne znaczenie.

Bidon na wodę

Trening na siłowni powoduje nie tylko zmęczenie i większe uczucie pragnienia, ale również utratę wody, którą należy na bieżąco uzupełniać. Idealny będzie w tym celu sportowy bidon z filtrem. Dzięki niemu możliwe jest dolewanie na bieżąco wody do tego typu butelki z filtrem. Dla większych walorów smakowych możesz również dołożyć do butelki owoce i np. mietę.

Teraz jesteś już gotowy/-a na sportowe wyzwania. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here