Pierwsza wizyta w centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa wiąże się ze stresem i silnymi emocjami. W końcu przyszły krwiodawca nie wie, jak zareaguje jego organizm i czy przypadkiem nie zasłabnie. Aby debiutant zechciał w przyszłości wrócić do centrum, należy zadbać o to, by poczuł się bezpiecznie i komfortowo. Duże znaczenie ma zachowanie personelu, który powinien wytłumaczyć pacjentowi, na czym polega zabieg i czuwać nad stanem jego zdrowia podczas donacji. Oprócz tego ważne jest, by zaopatrzyć centrum w wysokiej jakości fotel do pobierania krwi, który będzie wygodny i odporny na czyszczenie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Fotel do pobierania krwi z wytrzymałą tapicerką

Wybierając fotele zabiegowe do pobierania krwi, zwróć uwagę nie tylko na to, czy mebel wyposażony jest w regulowane oparcie i podnóżek. Te funkcje są istotne, gdyż znacząco wpływają na wygodę pacjenta, jednak pamiętaj, że fotel do pobierania krwi wybiera się raz na wiele lat, dlatego ważne, by tapicerka mebla była odporna na ścieranie, płyny fizjologiczne i środki dezynfekcyjne na bazie chloru i alkoholu. Taka tapicerka nie zmieni swojego wyglądu mimo codziennego czyszczenia i nie będzie się wycierać. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć powierzchnię fotela, postaw na tapicerkę antybakteryjną wykorzystującą technologię jonów srebra. Tapicerka antybakteryjna ochroni mebel przed plamami, przykrymi zapachami i działaniem drobnoustrojów.

Fotele zabiegowe do krwiobusa

Mobilny punkt poboru krwi, czyli krwiobus, to alternatywa dla stacjonarnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim jego mobilność – ustawiając krwiobus na terenie szkoły, zakładu pracy lub imprezy masowej, można znaleźć więcej krwiodawców i zachęcić nowe osoby do regularnego oddawania krwi. Mobilny punkt poboru krwi może również dotrzeć do bardziej odległych miejscowości, których mieszkańcy nie są w stanie dojechać do centrum krwiodawstwa.

Aby jednak krwiobus mógł wyruszyć w swoją pierwszą trasę, konieczne jest wyposażenie pojazdu w niezbędny sprzęt, w tym fotel do pobierania krwi. W krwiobusie standardowo można zmieścić cztery fotele zabiegowe. Ze względu na ograniczoną przestrzeń dobrze sprawdzają się proste modele bez podnóżka, które kształtem przypominają klasyczne krzesła zaopatrzone w odpowiednie podłokietniki.

Meble medyczne do centrum krwiodawstwa

Zarówno klasyczne fotele zabiegowe do pobierania krwi, jak i fotele z podgłówkiem, podnóżkiem i regulowanym oparciem możesz znaleźć w wielu polskich sklepach online z certyfikowanymi meblami medycznymi. W sklepie internetowym dobrego producenta (np. WSTECH) znajdziesz nie tylko fotele do pobierania krwi, lecz także wyroby medyczne przeznaczone do szpitali, przychodni i prywatnych gabinetów, takie jak fotele do dializ, fotele ginekologiczne czy leżanki medyczne. Wybierając fotele zabiegowe do pobierania krwi lub fotele do dializ z oferty producenta, możesz także samodzielnie dobrać kolor i rodzaj tapicerki (w tym antybakteryjną), kolor stelaża oraz akcesoria dodatkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj