Jaki smartwatch – który będzie dla ciebie najlepszy?

0
855

Jeszcze wiele lat temu fani zegarków z pewnością nie wiedzieli, że obecnie będziemy mieli do czynienia z zegarkami, które są prawdziwym centrum dowodzenia, czyli smartwatchami. Producenci zegarków chętnie sięgają po coraz to większą produkcję takich czasomierzy, gdyż spełniają one potrzeby osób przeważnie bardzo aktywnych oraz młodych, którzy interesują się najnowszymi gadżetami. Postanowiliśmy wziąć pod lupę kilka znanych marek, które zajmują się produkcją takich zegarków – aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Jaki smartwatch wybrać? 

Jak już zostało przez wspomniane we wstępie, nie ma większych problemów z dostępnością smartwatchów w sklepach. Warto zaznaczyć, że to zegarki, które cały czas są rozwijane poprzez dokładanie do nich nowych funkcji. Trzeba jednak powiedzieć, że jest produkt, który jest bardziej przeznaczony dla osób aktywnych, chociaż dużym wynaturzeniem byłoby powiedzenie, że osoby kochające klasykę nie mogą ich nosić. Producenci dobrze wiedzą, że można połączyć ze sobą klasyczny wygląd zegarka z nowoczesnymi funkcjami i mechanizmami, więc nie najmniejszych problemów, żeby te dwie natury ze sobą łączyć i zarazem być pomostem dla tradycji oraz nowoczesności.

Na pewno to, czym trzeba się kierować, aby zegarek smartwatch był odpowiedni dla sportowca, to możliwość liczenia kroków. Są osoby, które mają świadomość tego, że muszą przejść określoną liczbę kroków dziennie i taka funkcja jest dla nich absolutnie konieczna. Oczywiście, w takich zegarkach można znaleźć jeszcze takie funkcje jak: liczba spalonych kalorii, programy treningowe z możliwością pamięci, liczba przebiegniętych kilometrów z możliwością zapisu trasy oraz wiele innych

To tylko przykładowe funkcje, które można znaleźć w smartwatchach. Jeżeli chodzi o style, to każdy producent stara się wyróżniać czymś innym. Dla przykładu można znaleźć zegarki z serii Apple, takie, które mogą się łączyć poprzez system Android czy też rodzina zegarków Gear. Zawsze na samym końcu są to drobne detale, które decydują o zakupie tego, czy też innego zegarka.

Jaki smartwatch - który będzie dla ciebie najlepszy? 1

Najważniejsze funkcje w smartwatchach

Smartwatche to zegarki, które posiadają ogrom cech, które wymagają wyjaśnienia. To, jaki smartwatch wybierzesz zależy tylko i wyłącznie od ciebie, ale na pewno będą osobą aktywną docenisz możliwość liczenia kilometrów. Dobrej jakości czasomierze mają przygotowane zarówno plany treningowe dla biegaczy, osób na ergometrze wioślarskim czy też tych, którzy kochają pływać całymi godzinami. Zapisywanie takiej aktywności sprawia, że łatwiej będzie kontrolować wagę ciała, a będzie to wręcz zbawienie dla tych, którzy pragną zrzucić dodatkowe kilogramy.

Zegarek smartwatch obecnie jest już w stanie połączyć się z Wi-Fi, ale właśnie produkty z wbudowanym modułem 3G/LTE pozwalają na niezależne działanie w terenie i nie trzeba w takiej sytuacji łączyć się z telefonem, by cała twoja aktywność została zapisana. Jeżeli chodzi o aktywność smartwatchy, to na pewno dużą ich zaletą jest możliwość ładowania solarnego, dzięki czemu nie trzeba wymieniać baterii, a będzie się ona ładować nawet podczas spacerów.

Aby tego było mało, to smartwatche umożliwiają słuchanie muzyki, ale nie tylko. Dodatkowo dzięki nim można prowadzić rozmowy – gdyby ktoś powiedział o takiej możliwości kilkadziesiąt lat temu, to pewnie taką rzecz mógłby sobie tylko wymarzyć bądź powiedzieć, że takie rzeczy to tylko w filmach. Ciekawostką jest to, że pozwalają one na zapisywanie notatek głosowych, co powoduje, że nie trzeba grzebać w telefonie, aby dowiedzieć się, co dziś jest do zrobienia.

Jaki smartwatch - który będzie dla ciebie najlepszy? 2

Zegarek smartwatch – na jaką markę się zdecydować?

Przechodzimy do najważniejszego punktu, czyli wyboru naszego smartwatcha. Kwestia tego, na jaki smartwatch ostatecznie produkt się zdecydować nigdy nie będzie prosta, ponieważ często „diabeł tkwi w szczegółach”, natomiast decydując się na zegarek marki Garmin, użytkownik ma do wyboru 7 kategorii: biegacz, golfista, fan mody, aktywność dla dzieci, wszechstronny sportowiec, koneser zegarków oraz sport dla amatorów. Każdy z tych produktów wiąże się z określoną specyfiką, natomiast trzeba powiedzieć, że zegarki Garmin starają się łączyć ze sobą klasyczny wygląd, ale i też nowoczesne wpływy. Mówimy jednak o tak ogromnej liczbie zegarków, że chcąc mówić o każdym z nich, musielibyśmy nasz tekst napisać na kilka godzin czytania.

O ile markę zegarków Garmin zna dużo osób, to kolejną propozycją są smartwatche Polar, które są również jednymi z najlepszych na rynku, aczkolwiek nie jest to tak ogromna popularność jak poprzednich zegarków. Decydując się na nie, można kierować się odrobinę niższą ceną, natomiast posiadają one takie cechy jak pulsoksymetr, a jego konstrukcja jest bardzo stabilna.

Ostatnią marką smartwatchy, o których chcemy powiedzieć to Suunto. To produkty, które są zarówno zegarkami sportowymi, ale też smartwatchami posiadającymi GPS. Pracują one na specjalnych systemach Wear od Google. Doskonale sprawdzi się podczas górskich wycieczek i jest to produkt przeznaczony głównie dla tego typu osób.

Jaki smartwatch - który będzie dla ciebie najlepszy? 3

Smartwatch, czyli idealny pomysł na prezent

Zakup smartwatcha to doskonały pomysł, by zadbać o swoje zdrowie. W dzisiejszych czasach czeka na nas wiele zagrożeń jak stres czy też różne choroby, a dzięki tego typu zegarkom będzie łatwiej je monitorować. Jeżeli szukasz odpowiedniego pomysłu na prezent, to wiedz, że smartwatch będzie wręcz idealną opcją. Jest to coś kreatywnego, a zarazem sprawdzi się dla każdego. Młodzi docenią możliwość prowadzenia statystyk aktywności, a z kolei starsi aspekt troski o własne zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj